Microsoft Edge z Chromium. Instalator stabilnego wydania trafił do internetu

Microsoft Edge z Chromium. Instalator stabilnego wydania trafił do internetu

Edge z Chromium jest już dostępny w stabilnej wersji, ale tylko teoretycznie
Edge z Chromium jest już dostępny w stabilnej wersji, ale tylko teoretycznie
Oskar Ziomek
20.08.2019 10:00, aktualizacja: 21.08.2019 07:48

Microsoft Edge z silnikiem Chromium można już testować w wersji, która określana jest mianem stabilnej, a przynajmniej będzie ją można za taką uznać w przyszłym miesiącu. Bazuje ona bowiem na Chromium 77 (obecnie w wersji Beta) i chociaż oficjalnej premiery jeszcze nie było, na serwerach Microsoftu znaleziono już zaktualizowany, działający instalator.

Na możliwość instalacji stabilnego wydania zwraca uwagę serwis TechDows. Przy okazji informuje, że instalacja nowego Edge'a będzie skutkować usunięciem wszystkich skrótów do dotychczasowej wersji przeglądarki wykorzystującej silnik EdgeHTML. Ma to zapobiec jej przypadkowemu wykorzystaniu.

Teoretycznie stabilne wydanie nowego Chrome'a można już skutecznie zainstalować.
Teoretycznie stabilne wydanie nowego Chrome'a można już skutecznie zainstalować.

Warto mieć tę ewentualność na uwadze, jednak sam nie potwierdzam takiego zachowania – w moim przypadku instalacja nowego Edge'a nie miała bowiem żadnego wpływu na skróty i dostępność "fabrycznego" Edge'a z Windowsa 10 (tutaj w wersji 1809).

Niewykluczone jednak, że u innych użytkowników skutki instalacji będą różne – program nie miał jeszcze oficjalnej premiery i znaleziony w sieci instalator w praktyce może prowadzić do wersji testującej różne scenariusze instalacji.

Informacje o wydaniu przeglądarki.
Informacje o wydaniu przeglądarki.

Instalator opisywanej, teoretycznie stabilnej edycji Edge'a z Chromium można już znaleźć w naszym katalogu oprogramowania. Zaznaczamy jednak, że zarówno on, jak i instalator edycji Beta zostały znalezione na serwerach Microsoftu, lecz oficjalnie nie są jeszcze dostępne. W praktyce warto więc traktować te instalatory jako testowe i korzystać z oprogramowania z rozwagą. Oficjalnie dostępne są obecnie tylko wydania Canary oraz Dev.

Aktualizacja, godz. 19:30

Wyciek instalatora "stabilnej" wersji zwiastował wydanie bety Edge'a z Chromium. Przeglądarka jest już oficjalnie dostępna i nadaje się do używania na co dzień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)