Microsoft Edge z Chromium: lista nowości na najbliższe 2 miesiące

Microsoft Edge z Chromium: lista nowości na najbliższe 2 miesiące

20.08.2019 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zdradził, jakie nowości zostaną wprowadzone do przeglądarki Microsoft Edge w najbliższym czasie. Firma zebrała mnóstwo zgłoszeń od testerów. Na podstawie uwag wysłanych z poziomu przeglądarki, forum i Twittera udało się poprawić ciemny motyw, kontrolki prywatności, tryb czytania i wiele innych funkcji w Edge'u w kanale Canary. Microsoft przygotował też podsumowanie propozycji, którymi zajmie się w najbliższych miesiącach.

Edge Canary: plan na wrzesień i październik

David Rubino z Microsoftu nakreślił plan na najbliższe 2 miesiące. We wrześniu 2019 roku w kanale Canary przeglądarki Edge będą trwały prace na trzech obszarach: pojawi się możliwość blokowania odtwarzania filmów z dźwiękiem na otwartych stronach, przewijanie stron będzie płynniejsze i pojawi się nowy przycisk „Ulubione”.

Październik przyniesie kolejne wyzwania. Jeśli korzystasz z przeglądarki Microsoft z kilkoma profilami, Edge ułatwi zarządzanie odnośnikami i załącznikami przez odpowiedni profil. Rozwiązany zostanie też problem z nieaktualnymi awatarami profili, wyświetlanymi po zalogowaniu. W testowym sklepie z rozszerzeniami dla przeglądarki wprowadzona zostanie wyszukiwarka. Ponadto, podobnie jak w Chromie Canary, będzie można ustawić własne zdjęcia jako tło nowej karty.

Edgem powinni zainteresować się użytkownicy urządzeń z Windowsem 10, ekranem dotykowym i rysikiem. W październiku Edge z kanału Canary będzie mógł korzystać z systemu pisania odręcznego Inkling na plikach PDF.

Co dalej? Logowanie kontem Google?

W dalszej perspektywie Microsoft zamierza też zmienić wygląd nowej karty. Będzie można wyłączyć wiadomości, skorzystać z ciemnej skórki, zmienić silnik wyszukiwania i nazwy kafelków. Z aktualnego Edge'a przeniesiony zostanie podgląd kart, lista czytania i możliwość zapisywania grup kart „na potem”. Wciąż są prowadzone prace nad integracją przeglądarki z systemowymi mechanizmami udostępniania treści.

Co ciekawe, Microsoft pracuje też nad obsługą skórek z Chrome Web Store, mimo że interfejs Edge'a z silnikiem Chromium jest nieco inny niż Chrome'a. Trwają też prace nad logowaniem w Edge'u z użyciem konta Google – Microsoft poważnie rozważa dodanie tej możliwości.

Microsoft obiecuje też, że Edge będzie zajmował mniej RAM-u i będzie łagodniej obchodził się z procesorem. Możemy być pewni, że instalator zawierający rzekomo stabilne wydanie Edge'a nie pokazuje w pełni, jak będzie wyglądać nowa przeglądarka Microsoftu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)