Microsoft Holo Lens 2 na MWC 2019. Nowe gogle łączące świat wirtualny z rzeczywistością

Microsoft Holo Lens 2 na MWC 2019. Nowe gogle łączące świat wirtualny z rzeczywistością

Microsoft na MWC 2019 pokazuje Holo Lens 2
Microsoft na MWC 2019 pokazuje Holo Lens 2
Oskar Ziomek
25.02.2019 14:00

Podczas targów MWC 2019 w Barcelonie, Microsoft zaprezentował nową wersję swoich gogli do rozszerzonej rzeczywistości. Holo Lens 2 to urządzenie, w którym wyeliminowano wady poprzednika, w tym znacznie zwiększono pole widzenia, by na długi czas wyprzedzić konkurencję. Tak przynajmniej uważa Microsoft, który sugeruje, że inni nie zaoferują urządzeń ze zbliżonym lub lepszym polem widzenia w ciągu najbliższych trzech lat.

O wielu ciekawych szczegółach można przeczytać na łamach serwisu The Verge. Jak się okazuje, obszar, na którym mogą być wyświetlane obiekty w Holo Lens 2 jest dwukrotnie większy w porównaniu do poprzedniego modelu. Każde oko obserwuje teraz obraz, którego jakość można porównać do rozdzielczości 2K.

Introducing Microsoft HoloLens 2

Jest to jednak pewne przybliżenie, a jak podaje The Verge, mówiąc o ostrości obrazu należy operować określeniem 47 pikseli na jeden stopień. W praktyce ma to wystarczać, by swobodnie czytać tekst napisany czcionką o wysokości 8 punktów.

Holo Lens 2 to propozycja dla profesjonalistów

Użytkownicy pamiętający poprzednią generację gogli do rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu, zastanawiają się pewnie nad możliwymi zastosowaniami. Holo Lens pierwszej generacji zostały bowiem między innymi dostrzeżone przez wojsko, ale poza tym mogły służyć także rozrywce. W przypadku nowego modelu przekaz jest jasny – Holo Lens 2 to nie produkt dla użytkowników indywidualnych.

Nowe gogle mają się sprawdzić przede wszystkim w użyciu przez profesjonalistów. W filmach promocyjnych przykładem są chirurdzy czy mechanicy. Ogólnie chodzi o zapewnienie dodatkowej pomocy tym osobom, które podczas odpowiedzialnej pracy mają zajęte obydwie ręce. Informacje wyświetlane przez gogle mogą przełożyć się na lepszą efektywność lub po prostu bezpieczeństwo. Cenę Microsoft Holo Lens 2 ustalono na 3500 dolarów.

MWC 2019 to głównie premiery nowych smartfonów

Choć podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie pokazywanych jest wiele nowych gadżetów ze świata nowych technologii, to jednak większość premier związana jest ze smartfonami. Jednym z gorących tematów jest składany smartfon Huawei Mate X.

To urządzenie już teraz przez wiele osób uznane za ciekawsze od zaprezentowanego niewiele wcześniej składanego Samsunga Galaxy Fold. Ceny sprzętów będą jednak zaporowe: w obydwu przypadkach trzeba się przygotować nawet na dwukrotnie wyższy wydatek w porównaniu do cen dotychczasowych topowych smartfonów.

Relację na żywo z targów MWC w Barcelonie możecie śledzić na łamach WP Tech.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)