Microsoft informuje użytkowników Windowsa 7, że pora kupić nowy komputer

Microsoft informuje użytkowników Windowsa 7, że pora kupić nowy komputer

20.04.2019 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W styczniu 2020 roku skończy się wsparcie dla poczciwego Windowsa 7. Użytkownicy tego systemu od 18 kwietnia widzą powiadomienia o tym. Microsoft zaleca aktualizację do Windowsa 10.

Powiadomienie jest pokazywane natychmiast po uruchomieniu systemu. Znajduje się w nim dokładna data zakończenia wsparcia Windowsa 7 (14 stycznia 2020) oraz odnośnik do dodatkowych informacji.

Zaktualizuj system, najlepiej z całym komputerem

W wyjaśnieniu dostarczonym przez Microsoft zawarte zostały informacje, co oznacza koniec wsparcia. Nie będzie świadczone wsparcie techniczne w przypadku problemów, nie będzie nowych aktualizacji ani poprawek bezpieczeństwa. To z kolei oznacza, że Windowsa 7 będzie można używać na własną odpowiedzialność i trzeba liczyć się z tym, że potencjalnie narażamy się na atak.

Microsoft zaleca jak najszybszą aktualizację do Windowsa 10, a ponieważ nowy system będzie działał najlepiej na nowym sprzęcie… także kupienie nowego komputera.

ItchyADHDbuttcrack / Reddit
ItchyADHDbuttcrack / Reddit

Oczywiście w okienku powiadomienia jest też opcja „Nie przypominaj mi więcej”. Jeśli nie zostanie zaznaczona, powiadomienie znów się pokaże, zapewne za kilka dni.

Kto będzie tęsknił za Siódemką?

Na pewno wiele osób będzie tęsknić za jednym z lepiej ocenianych systemów operacyjnych Microsoftu. Według NetMarketShare na desktopie wciąż jest popularniejszy od Windowsa 10. Różnica jest na poziomie jednego punktu procentowego, ale jest.

Obraz

A wy co zrobicie po zakończeniu wsparcia dla Windowsa 7?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (275)