Microsoft Linux. Nie, to nie żart, ale nazwa pierwszej linuksowej konferencji Microsoftu

Microsoft Linux. Nie, to nie żart, ale nazwa pierwszej linuksowej konferencji Microsoftu

Microsoft Linux. Nie, to nie żart, ale nazwa pierwszej linuksowej konferencji Microsoftu
Piotr Urbaniak
16.09.2019 19:31

Powtórzę to już po raz enty. Microsoft naprawdę pokochał Linuksa. Tym razem firma z Redmond ogłosiła, że już w dniach 10-11 marca 2020 roku w jej głównym kampusie odbędzie się pierwsza konferencja z cyklu Microsoft Linux, określana także skrótem WSLconf.

Jak nietrudno się domyślić, Microsoft chce poświęcić imprezę podsystemowi WSL, czyli warstwie zgodności z linuksowymi plikami wykonywalnymi dla Windowsa 10. Wśród głównych atrakcji wymienia prezentacje Ubuntu na WSL autorstwa Canonical, a także Pengwin, czyli opartej na Debianie dystrybucji GNU/Linux stworzonej specjalnie z myślą o środowisku Microsoftu. Do tego obiecuje ujawnić trochę szczegółów na temat samego podsystemu WSL.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zresztą, podobnie jak wygłoszenie na nim własnej prezentacji. Według oficjalnych informacji, za organizację odpowiada głównie społeczność, a Microsoft tylko zapewnia promocję i salę konferencyjną w budynku w Redmond.

Kolejne informacje o WSLconf mają pojawiać się sukcesywnie na stronie internetowej. Dostępny tam będzie również formularz rejestracyjny, gdyby ktoś z Was chciał polecieć do USA ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (201)