Microsoft Linux. Nie, to nie żart, ale nazwa pierwszej linuksowej konferencji Microsoftu

Microsoft Linux. Nie, to nie żart, ale nazwa pierwszej linuksowej konferencji Microsoftu16.09.2019 19:31
Microsoft Linux. Nie, to nie żart, ale nazwa pierwszej linuksowej konferencji Microsoftu

Powtórzę to już po raz enty. Microsoft naprawdę pokochał Linuksa. Tym razem firma z Redmond ogłosiła, że już w dniach 10-11 marca 2020 roku w jej głównym kampusie odbędzie się pierwsza konferencja z cyklu Microsoft Linux, określana także skrótem WSLconf.

Jak nietrudno się domyślić, Microsoft chce poświęcić imprezę podsystemowi WSL, czyli warstwie zgodności z linuksowymi plikami wykonywalnymi dla Windowsa 10. Wśród głównych atrakcji wymienia prezentacje Ubuntu na WSL autorstwa Canonical, a także Pengwin, czyli opartej na Debianie dystrybucji GNU/Linux stworzonej specjalnie z myślą o środowisku Microsoftu. Do tego obiecuje ujawnić trochę szczegółów na temat samego podsystemu WSL.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zresztą, podobnie jak wygłoszenie na nim własnej prezentacji. Według oficjalnych informacji, za organizację odpowiada głównie społeczność, a Microsoft tylko zapewnia promocję i salę konferencyjną w budynku w Redmond.

Kolejne informacje o WSLconf mają pojawiać się sukcesywnie na stronie internetowej. Dostępny tam będzie również formularz rejestracyjny, gdyby ktoś z Was chciał polecieć do USA ;)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (201)