Microsoft ma dar przekonywania? Samsung wdroży Worda

Microsoft ma dar przekonywania? Samsung wdroży Worda

Microsoft ma dar przekonywania? Samsung wdroży Worda
30.09.2014 17:51

Spotkanie kierowników firm Samsung i Microsoft już przyniosło pierwsze owoce. Nie są to jeszcze nowe smartfony Samsunga z Windows Phone, ale widać, że jakieś postanowienia zapadły. Od 1 stycznia pracownicy koreańskiego przedsiębiorstwa nie będą korzystać z autorskiego oprogramowania do edycji tekstów i przesiądą się na Worda.

JungUm Global, edytor dokumentów opracowany przez Samsunga, jest używany od 1994 roku i przejdzie na zasłużoną emeryturę. Jego miejsce, najpierw w Samsung Electronics, a potem w pozostałych oddziałach, zajmie dobrze znany Word. Firma uzasadniła ten krok łatwiejszą komunikacją z partnerami, którzy w większości także używają oprogramowania Microsoftu. Na jego korzyść przemawia także możliwość korzystania z oprogramowania biurowego na urządzeniach mobilnych.

Obraz

Klienci Samsunga, którzy korzystają z JungUm Global, będą musieli przygotować się na koniec życia programu. Dla klientów Samsung otworzy centrum wsparcia, które będzie działać do 2019 roku. Klienci indywidualni zostaną co prawda bez wsparcia, ale uzyskają dożywotnią licencję na program i będą mogli z niego korzystać po tym, jak Samsung zakończy wsparcie.

Wprowadzenie oprogramowania biurowego Microsoftu można potraktować jako sygnał, że negocjacje poszły w dobrym kierunku i relacje między firmami się ocieplą. Możliwe, że sierpniowy pozew Microsoftu to tylko drobna przeszkoda na wspólnej drodze do sukcesu Windows Phone, sprzedawanego na urządzeniach Samsunga.

Nie można jednak wykluczyć możliwości, że zmiana programu biurowego to tylko przejaw pragmatyzmu Koreańczyków i nie ma nic wspólnego z zażegnywaniem konfliktu na tle patentowym. Prawdziwych powodów tej decyzji prawdopodobnie nigdy nie poznamy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)