Microsoft miał zrobić rewolucję Windows 10X. Tymczasem system i Surface Neo zaliczą poślizg

Microsoft miał zrobić rewolucję Windows 10X. Tymczasem system i Surface Neo zaliczą poślizg

Surface Neo to pierwsze urządzenie jakie ma wyjść z Windows 10X, fot. Microsoft
Surface Neo to pierwsze urządzenie jakie ma wyjść z Windows 10X, fot. Microsoft
09.04.2020 09:44

Osoby czekające na nowy system operacyjny Windows 10X, przeznaczony specjalnie z myślą o komputerach z dwoma ekranami poczują się zawiedzione. Jak podają ZDNet oraz CNBC, Microsoft zmienił w tym roku priorytety, w wyniku czego prawdopodobnie system Windows 10X, jak i nowa hybryda 2w1 Surface Neo nie ukażą się w tym roku.

Jak informuje ekspertka ZDNetu od Microsoftu, Mary-Jo Foley, Microsoft zamierza porzucić koncepcję Windows 10X jako systemu wyłącznie dla pecetów z podwójnym ekranem. System ostatecznie ma być dostępny dla wszystkich urządzeń. Co więcej, pewne jego funkcje, tak jak opcjonalna wirtualizacja aplikacji Win32 ma także pojawić się w Windows 10.

Pierwszym planowanym urządzeniem dwuekranowym z obsługą Windows 10X miał być Surface Neo, ale inni producenci mieli również wydać swoje sprzęty, w tym Lenovo ThinkPad X1 Fold. Niestety żaden z nich nie pojawi się w tym roku.

Tak wygląda Surface Neo w akcji, fot. Microsoft
Tak wygląda Surface Neo w akcji, fot. Microsoft

Dobre wieści na froncie komórkowym są natomiast takie, że oparty o Androida Surface Duo, pierwszy smartfon wydany pod marką Surface ma nadal wejść do sprzedaży w tym roku. Według doniesień z końca lutego Duo może wylądować na sklepowe półki już nawet tego lata.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)