Microsoft na E3 - nowe gry, usługi, technologie i IE na Xboksie 360

Microsoft na E3 - nowe gry, usługi, technologie i IE na Xboksie 360

04.06.2012 20:52, aktualizacja: 04.06.2012 21:17

W Los Angeles rozpoczęły się targi Electronic Entertainment Expo, impreza na której swoje przyszłe produkty i strategie rozwoju prezentują największe firmy z branży elektronicznej rozrywki. Microsoft na E3 swą konferencją nie zaskoczył, konsekwentnie starając się, aby markę Xbox postrzegano nie tylko w kategoriach konsolowych.

W dalszym ciągu w centrum uwagi pozostaje oczywiście Xbox 360, jako domowe centrum rozrywki. Gigant z Redmond pochwalił się podpisaniem umów z ponad 35 nowymi dostarczycielami treści multimedialnych z całego świata, usprawnionymi algorytmami wbudowanej w menu konsoli wyszukiwarki Bing, obsługiwanej głosem dzięki technologii Kinect czy specjalnymi aplikacjami sportowymi (dedykowanymi między innymi ligom NBA czy NHL), ale większe poruszenie wywołała raptem garść ogłoszeń. Pierwsze to usługa Xbox Music, zmierzająca również na komputery z systemem Windows 8, tablety, a także telefony komórkowe (mocno promowano Nokię) i dająca dostęp do przeszło 30 milionów utworów muzycznych. Druga to wieść o Internet Explorerze, którego zmodyfikowana wersja pojawi się na konsoli jeszcze w tym roku - oczywiście z głosowym wydawaniem komend.

Trzecia nowinka to Xbox SmartGlass, rozwiązanie umożliwiające współpracę różnorakich urządzeń, związane bezpośrednio z wyżej wymienionymi pomysłami. Wkrótce ponoć nie będzie żadnego problemu zacząć oglądać film lub odsłuchiwać płytę ulubionej grupy muzycznej na tablecie, albo załadować na telefonie stronę internetową, potem zaś przerzucić szybko te treści na telewizor w salonie. Równocześnie wykorzystywane urządzenia mogą spełniać w danym momencie inne funkcje - ekran dotykowy komórki posłuży za myszkę w Internet Explorerze na Xboksie 360, tudzież wyświetli informację o aktualnie odtwarzanym materiale wideo, pobierając dane z Internetu. Kiedy kolega grał będzie w produkcję wojenną, na tablecie nakreślimy mu strategię dalszych działań, a na telefonie zaprosimy innych do dołączenia się do zabawy. Co ciekawe, SmartGlass ma działać na urządzeniach pod kontrolą nie tylko systemów na bazie Windowsa. Obsłuży sprzęty firmy Apple, albo takie oparte na Androidzie.

Nie zabrakło oczywiście zapowiedzi gier. Pokazano między innymi fragmenty z nadchodzących Halo 4, Gears of War: Judgment, Forza Horizon, Fable: The Journey, South Park: The Stick of Truth, czy Dance Central 3. Sporo tytułów doczeka się obsługi Kinecta - w tym świeżo ujawniony Splinter Cell: Blacklist, jak też chociażby FIFA 13. Po raz kolejny Microsoft zadbał jeżeli nie o produkcje tylko dla Xboksa 360 (tajemnicze Ascend: New Gods, LocoCycle i Matter reżysera Gore'a Verbinskiego) to chociaż czasową wyłączność na treści - jak dodatki do Call of Duty: Black Ops II, Tomb Raider oraz Resident Evil 6. Ogłoszono ponadto partnerstwo ze znanym producentem odzieży sportowej, demonstrując Nike+ Kinect Training, czyli profesjonalny system treningowy, przygotowywany wraz ze światowej sławy atletami. Siódme poty powyciskamy energicznie przed konsolą już pod koniec tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)