Microsoft obchodzi urodziny, odda jubileuszową myszkę

Microsoft obchodzi urodziny, odda jubileuszową myszkę

22.05.2012 10:17

Od razu wyjaśnię, że nie chodzi o urodziny firmy z Redmond. W 1982 roku — 30 lat temu — otwarty został jeden z popularniejszych działów Microsoftu — Microsoft Hardware Group.

Dział został otwarty w styczniu 1982 roku, zaś w maju 1983 pojawił się na rynku jego pierwszy produkt, czyli znana jako „zielonooki potwór” dwuprzyciskowa myszka kompatybilna z IBM PC i PC XT. Dzięki Vintage Computing możemy obejrzeć jej reklamę z Personal Computing Magazine. „Zielonooki potwór” został zaprojektowany tak, aby zapewnić komfortową obsługę pierwszej wersji programu Microsoft Word.

W historii działu sprzętowego firmy Microsoft brak może projektów, które zachwiały podstawami myślenia o peryferiach komputerów, ale w jego dorobku znajdują się liczne produkty innowacyjne, solidne i funkcjonalne (ergonomiczne klawiatury z linii Natural, Comfort Curve czy myszki SideWinder). Gdyby w latach osiemdziesiątych nie powstał oddział, który poszerzył działalność Microsoftu poza oprogramowanie, prawdopodobnie nie mielibyśmy dziś konsol Xbox 360, ciekawych technologii pokroju Microsoft Surface i sensora Kinect.

Ponieważ 21 maja to 29 urodziny pierwszego dziecka Microsoft Hardware Group, oddział postanowił w ramach obchodu jubileuszu zorganizować konkurs, którego główną nagrodą jest właśnie myszka — i to nie byle jaka, bo specjalnie na tę okazję zaprojektowana i ręcznie malowana Arc Touch z limitowanej serii. Konkurs ma miejsce na Twitterze. Autor najlepszego wpisu o tym, co cenił sobie w dekadzie, kiedy powstał Microsoft Hardware Group, oznaczonego tagiem #MSHWTurns30, otrzyma wyjątkową myszkę, której wyprodukowanych zostało jedynie 30 sztuk. Zdjęcia myszki można znaleźć na Mashable.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)