Microsoft odpowiada na Safari 5: Internet Explorer 9 jest szybszy

Microsoft odpowiada na Safari 5: Internet Explorer 9 jest szybszy

Wojciech Cybulski
09.06.2010 11:17

Microsoft opublikował na swoim blogu krótki klip wideo pokazujący, że Internet Explorer 9 jest znacznie szybszy od wydanej wczoraj przeglądarki internetowej Safari 5.

Na udostępnionym przez Microsoft filmie widać, jak obie przeglądarki radzą sobie z wybranymi stronami testowymi. Jak nietrudno się domyślić, we wszystkich demonstracjach animacja była płynna wyłącznie na IE9, zaś Safari 5 wypadł wręcz fatalnie. Można by więc stwierdzić, że najnowsza przeglądarka Apple wyjątkowo słabo radzi sobie z renderowaniem animacji i na tle testowego Internet Explorera wypada ogólnie raczej kiepsko. Nie jest to jednak do końca prawda. Microsoft zapomniał wyjaśnić, że IE9 może korzystać ze sprzętowego wspomagania przy renderowaniu wybranych efektów, przez co część operacji bierze na siebie układ graficzny. Tymczasem wydajność samego silnika JavaScript jest prawdopodobnie lepsza w najnowszej odsłonie Safari - tak przynajmniej wynika z udostępnionego przez Microsoft kilka tygodni temu wykresu. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że w normalnych zastosowaniach takich jak praca z Gmailem czy Google Docs wydajniejszy okaże się Safari 5, zaś w internetowych aplikacjach i grach wykorzystujących m.in. operacje na grafice powinien triumfować Internet Explorer 9. Problem tylko w tym, że obecnie ta druga grupa jest reprezentowana w zasadzie wyłącznie przez technologiczne dema, co sprawia, że korzyści z ich szybszego działania są raczej niewielkie.

Internet Explorer 9 jest obecnie dostępny wyłącznie w formie Platform Preview, która nie posiada interfejsu użytkownika ani żadnych dodatkowych funkcji. Z kolei przeglądarka Safari 5 jest już w pełni stabilnym wydaniem. Można ją pobrać bezpośrednio z naszego vortalu w wersji dla Windows i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)