Microsoft odwołuje się od wyroku w sprawie i4i

Wojciech Cybulski

31.08.2010 14:09, aktual.: 19.04.2011 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciąg dalszy batalii prawnej między firmą i4i i Microsoftem. Firma z Redmond stara się o prawo do kolejnej apelacji od niekorzystnego wyroku sądu - informuje The Register.

Przypomnijmy, że firma i4i oskarżyła Microsoft o wprowadzenie do edytora tekstu Word opatentowanych funkcji związanych z edycją plików XML. Po długim procesie sądowym zakończonym wyrokiem skazującym i dwóch nieudanych apelacjach Microsoft musiał ostatecznie wypłacić firmie 290 mln dolarów odszkodowania i wstrzymać sprzedać pakietu biurowego Office 2007 na terenie USA. Co więcej amerykański sąd odmówił korporacji prawa do trzeciej apelacji. Microsoft skierował więc sprawę do Sądu Najwyższego wskazując na błędy procesowe i konieczność ponownego rozpatrzenia sprawy. Obecnie sprawa jest analizowana i obie strony konfliktu są przekonane, że Sąd Najwyższy przychyli się do ich argumentacji. Firma i4i odnosząc się do działań prawnych podejmowanych przez Microsoft stwierdziła, że należące do niej patenty nie zostaną zakwestionowane i apelacja giganta z Redmond zostanie oddalona.

Niezależnie od ostatecznej decyzji Sądu Najwyższego i dalszych losów sprawy przyszłość pakietu biurowego Office nie jest zagrożona. Microsoft usunął z niego sporne funkcje i obecnie sprzedawany w sklepach Office 2010 nie korzysta z rozwiązań należących do i4i.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także