Microsoft ostrzega przed Google Chrome Frame

Microsoft ostrzega przed Google Chrome Frame

Redakcja
24.09.2009 17:31

Wielu użytkowników ucieszyła zapewne informacja o udostępnieniu pluginu do przeglądarki Internet Explorer o nazwie Google Chrome Frame. Microsoft ostrzega jednak przed instalowaniem tego dodatku. Zdaniem przedstawicieli korporacji, aplikacja może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo komputera.

O udostępnieniu Google Chrome Frame informowaliśmy wczoraj na łamach naszego vortalu. Plugin ten dodaje do przeglądarki Internet Explorer silnik WebKit, obsługę standardów CSS3 czy HTML 5, udoskonala silnik V8 oraz umożliwia poprawne uruchomienie elementu Canvas. Przedstawiciele Microsoftu nie są jednak tak entuzjastycznie nastawieni do nowego dodatku i krytykują go ze względu na niski, ich zdaniem, poziom zabezpieczeń.

Dołożyliśmy wszelkich starań, by przeglądarka Internet Explorer 8 była bezpieczna. Naszym zdaniem pluginy oraz aplikacja Google Chrome takie nie są. Tym bardziej nie możemy polecić instalowania dodatku, który wprowadza wiele luk jakie posiada przeglądarka stworzona przez Google - stwierdził w oficjalnym oświadczeniu przedstawiciel firmy Microsoft, powołując się jednocześnie na dwa raporty sporządzone przez firmę NSS Labs. Według nich to właśnie przeglądarka Internet Explorer 8 okazała się najlepiej zabezpieczona na rynku. Warto jednak dodać, iż badania te były sponsorowane przez Microsoft.

Trudno oczywiście nie zgodzić się z argumentami dotyczącymi pluginów. Te rzeczywiście niezwykle często nie wpływają korzystnie na poziom zabezpieczeń i narażają użytkownika na wiele zagrożeń. Jednak wypowiedź przedstawiciela Microsoftu dotycząca przeglądarki Chrome może już budzić pewne kontrowersje. Warto bowiem przypomnieć, że to właśnie ta aplikacja sprawiła najwięcej kłopotów uczestnikom tegorocznego konkursu Pwn2Own. Co więcej, Google Chrome Frame współpracuje również z przeglądarką Internet Explorer w wersji 6 i 7, a te (jak wiadomo) nie zostały wyposażone w tak dobrze funkcjonujący system zabezpieczeń jak w przypadku ósemki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (124)