Microsoft otworzy format PST

Microsoft otworzy format PST26.10.2009 17:18

Paul Lorimer, Group Manager w Microsoft zajmujący się interoperacyjnością, poinformował właśnie na łamach bloga o planach udostępnienia dokumentacji formatu PST.

Pliki PST stanowią podstawę funkcjonowania Outlooka, to właśnie w nich przechowywane są foldery z pocztą, kalendarzami, kontaktami i innymi danymi użytkownika. Obecnie programiści mogą dostać się do danych przechowywanych w tych plikach dzięki wykorzystaniu Messaging API (MAPI), jednak w ograniczonym zakresie i wyłącznie gdy w systemie jest zainstalowany Outlook. Udostępnienie dokumentacji opisującej format PST - w szczególności jak przechowywane są w nim dane i jak dostać się do nich z zewnątrz - pozwoli tworzyć aplikacje współpracujące z Outlookiem przy wykorzystaniu dowolnych narzędzi, także na inne platformy.

Dokumentacja jest w początkowej fazie i wymaga jeszcze pracy, Microsoft kontaktuje się już jednak ze środowiskami zewnętrznymi by maksymalnie dopasować ja do oczekiwań programistów. Udostępniona zostanie na warunkach Open Specification Promise, co pozwoli implementować obsługę formatu PST bez obaw o naruszenia patentów i bez konieczności uzyskiwania dodatkowych pozwoleń.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)