Microsoft potwierdza: wszystkie Lumie z Windows Phone 8 otrzymają aktualizację do Windows 10

Microsoft potwierdza: wszystkie Lumie z Windows Phone 8 otrzymają aktualizację do Windows 10
Paweł Piskurewicz

13.11.2014 21:18, aktual.: 12.01.2015 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualizacja obecnych urządzeń z Windows Phone 8 do Windows 10 była jak do tej pory tematem jedynie plotek i spekulacji. Wprawdzie potwierdzało ją coraz więcej źródeł, jednak dalej brakowało tego najważniejszego, oficjalnego. Za taki możemy uznać opublikowany dzisiaj tweet.

Wiadomość pojawiła się na oficjalnym Microsoft Lumia. W odpowiedzi na pytanie użytkownika potwierdzono, że wszystkie urządzenia z serii Lumia otrzymają aktualizację do Windows 10 oraz, że niedługo dowiemy się o nowych urządzeniach z tym systemem.

Obraz

Wprawdzie ogłoszenie tak ważnej informacji na Twitterze może budzić pewne podejrzenia, jednak jak do tej pory nikt jej nie dementuje. Wszystko wskazuje na to, że możemy uznać ją za prawdziwą. Tym bardziej, że pokrywa się ze wcześniejszym przeciekami. Dodatkowo potwierdziła się informacja o tym, że nowy system będzie nosił nazwę Windows 10 także na smartfonach.

Przed Microsoftem spore wyzwanie. Wprawdzie niewiele wiemy o nowym Windows 10 w wersji na telefony, ale jego optymalizacja na urządzenia z 512 MB pamięci ram i 4 GB pamięci masowej nie będzie zadaniem łatwym. Pytanie czy nie czeka ich taki sam los jak starszych iPhone’ów , które przy aktualizacji do najnowszego iOS potrafi działać odczuwalnie gorzej. Odpowiedź poznamy zapewne wraz z wypuszczeniem Windows 10 do kanału deweloperskiego.

Aktualizacja: Microsoft na Twitterze potwierdził także, że planuje zaktualizować wszystkie obecne telefony z Windows Phone 8 do Windows 10, a nie tylko Lumie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)