Microsoft pozwala na bezterminową pracę zdalną. Pokryje też koszty home office

Microsoft pozwala na bezterminową pracę zdalną. Pokryje też koszty home office

fot.  Drew Angerer/Getty Images
fot. Drew Angerer/Getty Images
09.10.2020 15:28

Firma Microsoft ogłosiła nową politykę związaną z pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczą sposobu wykonywania obowiązków przez pracowników oraz menedżerów amerykańskiej korporacji. O zmianach donosi portal The Verge, który uzyskał dokumenty z wewnętrzną komunikacją firmy.

Nowe, hybrydowe podejście Microsoftu gwarantuje teraz każdemu 50 proc. godzin roboczych spędzonych na pracy zdalnej. Każdy z pracowników ma również możliwość zgłoszenia się do swojego menedżera z prośbą o umożliwienie pracy zdalnej w trybie bezterminowym.

Niektóre ze stanowisk będą jednak wymagać wizyt w biurach firmy. Będzie to dotyczyć pracowników laboratoriów sprzętu, centrów danych, a także osób odpowiadających za szkolenia osobiste, których nie da się zorganizować zdalnie.

Microsoft: praca w domu na stałe bez przenoszenia kosztów na pracownika

Idąc dalej, amerykańska korporacja umożliwi nawet swobodną migrację w obrębie organizacji – nie tylko wewnątrz jednego kraju, lecz w dowolnym miejscu, w którym znajdują się biura Microsoftu. Zarobki mogą się jednak różnić w zależności od polityki wynagrodzeń giganta w danym miejscu.

Co ciekawe, Microsoft będzie tutaj także pokrywał za pracowników dodatkowe wydatki związane z pracą z domu dla osób, które zdecydowały się na taki tryb pracy na stałe.

Pracownicy Microsoftu będą także mogli pracować w elastycznych godzinach (tj. przez 8 godzin, ale w dowolnym momencie) bez uzyskania zgody kierownika, a prosić swoich menedżerów o częściowe zmniejszenie godzin w tygodniu roboczym.

Microsoft nie jest jedyną korporacją, która pozwala na bezterminową pracę zdalną. Podobne rozwiązanie wdraża także Facebook, a Mark Zuckerberg przewiduje, że w ciągu pięciu do dziesięciu lat połowa pracowników będzie pracować z domu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)