Microsoft prezentuje Windows Phone 7.5 "Mango"

Microsoft prezentuje Windows Phone 7.5 "Mango"

Grzegorz Niemirowski
24.05.2011 23:29, aktualizacja: 25.05.2011 11:16

Dziś, podczas konferencji w różnych miastach, w tym w Warszawie, Microsoft zaprezentował niektóre zmiany, jakie pojawią się w Windows Phone 7.5 a także inne nowości, które wprowadzi przy okazji wydania tej aktualizacji.

Jak można się było spodziewać, nie przedstawiono wszystkich 500 planowanych nowości a jedynie wybrane. Jedną z nich jest funkcja konwersacji, która pozwala na wygodne przełączanie się pomiędzy e-mailami, SMSami, czatem na Facebooku oraz czatem z Windows Live Messengera. Dodano możliwość grupowania kontaktów, co ma ułatwić zarządzanie nimi. Grupę będzie można przypiąć do ekranu startowego w postaci animowanego kafelka. Dodano możliwość łączenia skrzynek e-mailowych. Pojawiła się głosowa obsługa SMSów, mogą być one odczytywane oraz można je dyktować. Dodano obsługę wielozadaniowości. Wprowadzono mobilną wersję Internet Explorera 9. Wyszukiwarka Bing może być obsługiwana głosowo, udostępniono też funkcje Bing Vision oraz Bing Audio. Lokalizacja użytkownika będzie używana do wyszukiwania lokalnego. Office Hub pozwoli łączyć się z usługami Office 365 oraz SkyDrive. Dodana zostanie obsługa serwisów LinkedIn oraz Twitter. Wprowadzona została funkcja rozpoznawana i tagowania twarzy. Nadal nie ma jednak funkcji synchronizowania więcej niż jednego kalendarza w ramach jednego konta Exchange, co potrafi np. iPhone.

Wraz z Mango Microsoft udostępni w Polsce swój sklep z aplikacjami - Marketplace. Będzie w nim jednak można płacić jedynie kartą, nie będzie dostępna opcja pozwalająca doliczać koszt instalowanych aplikacji do rachunku telefonicznego. Obecnie w Marketplace jest 17266 aplikacji, z czego 181 zostało napisanych przez Polaków. Pojawi się też polska wersja samego systemu operacyjnego, nie będą jednak mogli jej zainstalować obecni użytkownicy wersji angielskiej. Dla nich będzie dostępna jedynie polska klawiatura i słownik. Microsoft nie podał żadnych dokładnych dat zapowiadanych zmian, mówił jedynie ogólnie o jesieni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)