Microsoft przygotowuje smart-zegarek idealny dla sportowców

Microsoft przygotowuje smart-zegarek idealny dla sportowców

Microsoft przygotowuje smart-zegarek idealny dla sportowców
15.09.2014 13:22

Firma z Redmond po wypuszczeniu własnych tabletów z serii Surface oraz przejęciu mobilnego działu Nokii, prawdopodobnie w najbliższym czasie powalczy również na rynku wearable devices. Sugerują o tym trzy nowe patenty dotyczące funkcji, które mogłyby być zastosowane w opaskach fitness lub smart-zegarkach.

Patenty dotyczącą monitorowania naszej aktywności fizycznej. Urządzenia miałaby wspomagać nas w wykonywaniu różnych ćwiczeń, biorąc pod uwagę nasze doświadczenie i możliwości. Moglibyśmy sprawdzać nasze postępy i ile nam brakuje do osiągnięcia wybranego celu. Dowiedzieć możemy się też o wykorzystaniu różnych sensorów, które pozwoliłby na automatyczne wykrycie naszej aktywności fizycznej, jej czasu, a także jaki rodzaj ćwiczeń wykonujemy. Urządzenia Microsoftu miałoby posiadać moduł GPS, akcelerometr, żyroskop oraz sensor monitorujący puls. Możliwe, że będziemy mieli możliwość automatycznego śledzenia również ćwiczeń siłowych i gimnastyki, czego nie oferuje większość dostępnych na rynku smart-urządzeń. Wyniki miałyby być dostarczane w czasie rzeczywistym.

Obraz

Nie są to pierwsze informacje dotyczące smartwatcha nad którym pracuje firma z Redmond. W jednym z raportów przedstawionych przez Tom’s Hardware mogliśmy przeczytać, że inteligentny zegarek Microsoftu będzie miał premierę jeszcze w październiku tego roku. Na tle konkurencji wyróżniał będzie się wyświetlaczem umieszczonym po wewnętrznej stronie nadgarstka. Dodatkowo będzie wyposażony w 11 różnych czujników i będzie przypominał opaskę Nike Fuelband. Natomiast według informacji podanych przez International Business Times, wśród czujników w smart-zegarku Microsoftu znajdziemy czujnik monitorujący poziom glukozy bez potrzeby pobierania krwi oraz czujnik promieni UV.

Niestety nadal nie ma dokładnych danych dotyczących smartwatcha, czy też opaski fitness Microsoftu. Jednak w Sieci pojawia się coraz więcej informacji, które sugerują, że premiera takiego urządzenia powinna nastąpić już niedługo. Wypuszczenie inteligentnego zegarka przez firmę z Redmond jest bardzo prawdopodobne, ponieważ obecnie zainteresowanie tymi urządzeniami jest spore i każdy większy producent chce mieć własny model.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)