Microsoft Security Essentials najpopularniejszy w USA

13.06.2011 13:18, aktual.: 13.06.2011 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Security Essentials jest najpopularniejszym darmowym antywirusem - przynajmniej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Według raportu opublikowanego przez firmę OPSWAT, Microsoft Security Essentials był najchętniej używanym bezpłatnym antywirusem w drugim kwartale tego roku na terenie USA. Spośród 43 tys. komputerów biorących udział w badaniach, 10,66% procent korzystało z darmowego programu Microsoftu. Niewiele mniej, bo 10,18% zyskał sobie konkurencyjny Avira Antivir Personal. Na trzecim miejscu w rankingu popularności znalazł się AVAST! Free Antivirus (8,66%). Microsoft Security Essentials dostępny jest obecnie w wersji 2.0, a od jego wprowadzenia w 2009 roku został pobrany ponad 30 mln razy przez internautów.

Na rynku światowym zdaniem specjalistów Microsoft nie radzi sobie już tak dobrze, co w Ameryce. W globalnym rankingu antywirusów Microsoft Security Essentials znajduje się dopiero na czwartej pozycji, przegrywając z produktami takich firm jak Avira (12.29%), AVAST Software (12.37%) czy AVG Technologies (12.37%). Jest to jednak i tak bardzo wysoka pozycja, biorąc pod uwagę różnorodność i specjalizację wśród programów antywirusowych dostępnych na rynku.

Najnowszą wersję Microsoft Security Essentials można pobrać z naszego portalu. Dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)