Microsoft sprzedał 400 mln licencji Windows 7

Microsoft sprzedał 400 mln licencji Windows 7

Wojciech Cybulski
12.07.2011 02:25

Microsoft sprzedał do chwili obecnej 400 milionów licencji systemu operacyjnego Windows 7 - taką informację podczas pierwszego dnia konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference przekazał osobiście Steve Ballmer.

Bardzo dobra sprzedaż Windows 7 przekłada się na jego rosnący udział w globalnym rynku systemów operacyjnych. Jak informuje na swoim blogu Microsoft, "Siódemka" jest już obecna na 27,13% komputerów na świecie. Podczas konferencji na scenie poza Ballmerem pojawiła się także Tami Reller pełniąca funkcję wiceprezesa i dyrektora finansowego ds. Windows i Windows Live. Podkreśliła ona, że obecnie Microsoft traktuje Windows 7 jako istotną bazę dla kolejnej edycji systemów operacyjnych. Pani wiceprezes zadeklarowała, że różne produkty oparte na Windows 8 będą doskonale współpracowały z "Siódemką", w tym także w środowisku korporacyjnym.

Podczas pierwszego dnia konferencja WPC 2011 sporo uwagi poświęcono także wyszukiwarce Bing, która jest dla Microsoftu bardzo ważnym produktem. Korporacja obiecała, że w najbliższym czasie Bing otworzy się na partnerów i zaoferuje użytkownikom kilka ciekawych i unikalnych usług. Kolejnym ważnym tematem okazała się być chmura obliczeniowa i oparte na niej usługi, takie jak Office 365. Microsoft nie zapomniał także o rozrywce - oferowany przez korporację Xbox 360 wraz z kontrolerem ruchu Kinect rozchodzi się jak świeże bułeczki. Firma zapowiedziała, że już wkrótce Kinect zostanie rozbudowany o możliwość sterowania głosem. Pokazano nawet stosowną demonstrację obrazującą potencjał nowego rozwiązania. Ponadto w okolicach świąt Bożego Narodzenia platforma Xbox zostanie rozbudowana o dostęp do Live TV.

Pełny zapis wystąpienia Ballmera i pozostałych pracowników Microsoftu jest dostępny na stronie konferencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (174)