Microsoft Surface z dwoma ekranami w 2020 roku. Ma obsługiwać aplikacje na Androida

Microsoft Surface z dwoma ekranami w 2020 roku. Ma obsługiwać aplikacje na Androida

Surface z dwoma ekranami może dostać obsługę aplikacji na Androida (Getty Images)
Surface z dwoma ekranami może dostać obsługę aplikacji na Androida (Getty Images)
Oskar Ziomek
24.06.2019 16:23

Na tapet wraca temat nowego urządzenia Microsoftu z serii Surface, które zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, ma zostać wyposażone w dwa wyświetlacze. Jak informowaliśmy na początku czerwca, choć data premiery domniemanego sprzętu o nazwie kodowej Centaurus nie jest jeszcze potwierdzona, już teraz mówi się, że trwają jego wewnętrzne testy.

Teraz dowiadujemy się, że urządzenie może być ciekawe nie tylko ze względu na dwa wyświetlacze. Jak podaje Forbes, powołując się na informacje IHS Markit, składany Surface będzie się wyróżniać także oprogramowaniem. Okazuje się bowiem, że urządzenie będzie mogło obsługiwać aplikacje stworzone na Androida oraz usługę iCloud.

Koncepcja urządzenia z dwoma wyświetlaczami, fot. Intel, The Verge.
Koncepcja urządzenia z dwoma wyświetlaczami, fot. Intel, The Verge.

Do tego dochodzą nowe informacje dotyczące sprzętu. Jak wynika z najnowszych doniesień, składany Surface zostanie najpewniej wyposażony w dwa ekrany o przekątnej 9 cali i proporcjach 4:3. Do tego dojdzie stałe połączenie z siecią dzięki łączności 5G lub LTE oraz 10-nm procesor Intela. Niewykluczone, że w komplecie znajdziemy też nowy rysik z wyświetlaczem, którego wniosek patentowy pojawił się niedawno w sieci.

Nowy Surface w 2020 roku

Doniesienia opublikowane przez Forbesa wskazują także na przewidywaną datę premiery. Jak wynika z informacji od dostawców, nowy Surface miałby się pokazać na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku.

Choć taki termin wydaje się prawdopodobny, warto mieć na uwadze, że wcześniej mówiło się także o premierze nowego urządzenia jeszcze w 2019 roku. Teraz wszystko wskazuje na to, że ten prognozowany termin nie zostanie zachowany, jednak z drugiej strony nowy Surface może być innym produktem, a spekulacje w rzeczywistości dotyczyć dwóch urządzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)