Microsoft szykuje się do największych zwolnień od 5 lat

Strona głównaMicrosoft szykuje się do największych zwolnień od 5 lat
15.07.2014 11:18

Microsoft szykuje się do poważnej redukcji liczby zatrudnionych osób. Informatorzy z wewnątrz firmy twierdzą, że skrócenie listy płac jest częścią integracji jednostki kupionej od Nokii.

bDUbvntx

Plotki ujrzały światło dzienne tydzień po pierwszym przedstawieniu wizji firmy przez jej nowego CEO. Satya Nadella 10 lipca wytyczył przed Microsoftem nowy kierunek — firma ma kłaść ogromny nacisk na urządzenia mobilne, przetwarzanie w chmurze i oprogramowanie do pracy. Zaznaczył także, że firma ma być bardziej skupiona i wydajna. Jego plan poznamy jeszcze w tym miesiącu, ale możemy być pewni, że bez zwolnień się nie obejdzie.

Stołówka w Redmond
Stołówka w Redmond

Pogłoski mówią o zwolnieniach w działach przejętych od Nokii oraz w jednostkach Microsoftu, które dublują funkcje przejętego działu. Zredukowane zostaną również działy marketingu oraz do spraw technicznych. O ile redukcja zatrudnienia na dublujących się stanowiskach jest krokiem oczywistym, decyzja o zwolnieniach w działach odpowiedzialnych za rozwijanie oprogramowania może dziwić. Nadella ma jednak ciekawy pomysł na organizację pracy — zamierza zlikwidować podział na zespoły deweloperów i testerów. W ubiegłym tygodniu powiedział, że zamierza wprowadzić chmury obliczeniowe do procesu tworzenia oprogramowania, dzięki czemu deweloperzy mogliby przeprowadzać testy i na bieżąco naprawiać błędy.

bDUbvntz

Restrukturyzacja może zaowocować zwolnieniem większej liczby ludzi, niż 5 lat temu. W 2009 roku Microsoft zwolnił 5,8 tysiąca osób — ponad 5% zatrudnionych — jako konsekwencję spadku zainteresowania PC-tami. Obecnie Microsoft zatrudnia 127 104 osoby, a po przejęciu oddziału odpowiedzialnego za produkcję urządzeń mobilnych, przyjął kolejnych 30 tysięcy. Niektóre źródła mówią, że o zwolnieniach dowiemy się jeszcze w tym tygodniu, inne zaś, że szczegóły plany Nadelli poznamy 22 lipca, podczas spotkania z inwestorami.

Udostępnij:
bDUbvnuv