Microsoft Technology Summit pod znakiem Windows 8

Microsoft Technology Summit pod znakiem Windows 8

29.10.2012 11:23, aktualizacja: 29.10.2012 12:30

Dziś z rana rozpoczął się Microsoft Technology Summit, największa w Polsce konferencja poświęcona technologiom Microsoftu dla pasjonatów, specjalistów IT i przedstawicieli biznesu. Co roku gości kilku tysięcy uczestników i jest świetną okazją nie tylko do zapoznania się z najnowszymi technologiami, ale również do nawiązania znajomości - są tutaj przedstawiciele wielu firm, społeczności technicznych, eksperci, MVP i pracownicy Microsoftu.

Obraz

Temat przewodni sesji otwierającej to oczywiście Windows 8, który przedstawiany jest jako system dla całej gamy różnorodnych urządzeń - stacji roboczych, tabletów, telefonów, notebooków, ultrabooków i wszelkiej maści innych potworków. Prelegenci starają się na każdym kroku podkreślać innowacyjność tej koncepcji, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że klimat wystąpień to raczej próby dogonienia pędzącego rynku, niż przebojowe wejście na niego z czymś faktycznie rewolucyjnym. Dariusz Piotrowski, pełniący obowiązki dyrektora generalnego w polskim oddziale Microsoftu, przyznał, że o sukcesie poszczególnych platform decydują głównie aplikacje - na tym polu Microsoft ma szczególnie dużo do odrobienia i MTS jest świetną okazją, by zmobilizować specjalistów w tym kierunku.

Podczas sesji otwierającej dowiedzieliśmy się, że Windows dopiero teraz stał się faktycznie osobisty (bo między innymi można zmienić ekran startowy), że ekosystem Sklepu zapewni twórcom aplikacji niezrównane dotarcie do użytkowników (bo Windows 7 sprzedał się w rekordowej ilości sztuk), że nowy Office pozwoli bardziej zintegrować naszą pracę z kanałami społecznościowymi (bo tego właśnie potrzebujemy w pracy), a nowy Windows Server 2012 to najważniejsza premiera od czasów NT. Dużo ogólników i rzeczy, które dla większości zgromadzonych gości nie stanowią raczej żadnego zaskoczenia.

Obraz

Dużo ciekawiej zapowiada się agenda reszty dzisiejszego i jutrzejszego dnia. Wypełniona jest po brzegi sesjami technicznymi, podczas których Microsoft wraz z partnerami będzie starał się demonstrować poszczególne aspekty techniczne powyższej układanki. W tej chwili w sali głównej trwa interesująca prezentacja Mariusza Kędziory pod tytułem Windows 8: Specjalisto IT - Niech Moc będzie z Tobą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)