Microsoft wydał 64-bitowego Office dla Mac, jest szybciej ale wciąż z niedoróbkami

Microsoft wydał 64‑bitowego Office dla Mac, jest szybciej ale wciąż z niedoróbkami

Microsoft wydał 64-bitowego Office dla Mac, jest szybciej ale wciąż z niedoróbkami
23.08.2016 09:58, aktualizacja: 23.08.2016 13:51

Pojawiła się właśnie spora aktualizacja dla Microsoft Office 2016 dla komputerów Mac. Główną nowością jest 64-bitowa architektura, której wczesne kompilacje pojawiały się ostatnio w kanale aktualizacji niejawnych testów beta. 64-bitowy Office powinien według Microsoftu zapewnić większą wydajność, szczególnie przy pracy z dużymi plikami. Jak jest w praktyce?

W praktyce szału nie widać, choć poprawa jest. Outlook z wieloma gigabajtami poczty chodzi nieco lepiej, Excel ze sporymi arkuszami też jakby trochę przyspieszył, nadal nie zapewnia to jednak takiego komfortu pracy, jak z pakietem Office dla Windows. Makowa wersja jest wyraźnie od niej wolniejsza, co szczególnie widać przy pracy ze skomplikowanymi dokumentami. Architektura 64-bitowa to krok w dobrym kierunku, niemniej pozostaje mieć nadzieję, że na tym optymalizacje nie poprzestaną.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niestety aktualizacja nie likwiduje wielu uciążliwych niedoróbek, które męczą użytkowników Makowego Office od wielu miesięcy (o ile nie dłużej). Jedną z największych jest kompletny rozjazd fontów w Outlooku, co widać na zrzucie ekranu poniżej. Outlook zupełnie nie trzyma się ustawień fontów i żyje w tym względzie własnym życiem. Każdy element treści maila ma inną czcionkę i nie da się nad tym zapanować. Odbiorca takich maili widzi jeszcze inny zestaw fontów i jedyny pozytyw jest taki, że wśród nich nie zauważyłem jak dotąd Windings.

Obraz

Szczegóły aktualizacji dostępne są na stronach wsparcia technicznego Microsoft. Z treści opisu wynika, że aktualizacja może powodować konflikty ze startymi, 32-bitowymi rozszerzeniami. Potencjalne problemy oraz sposób ich usunięcia można znaleźć w publikacji Error messages after updating to Office for Mac 64-bit. Sama aktualizacja pobiera się automatycznie przez narzędzie Microsoft AutoUpdate.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)