Microsoft wydał Service Pack 1 dla Office 2010

Microsoft wydał Service Pack 1 dla Office 2010

Wojciech Kowasz
28.06.2011 19:12

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft wydał dzisiaj Service Pack 1 dla pakietu Office 2010. Uaktualniono także internetową wersję pakietu, czyli Office Web Apps.

Zmian wprowadzonych wraz z Service Packiem 1 nie ma wiele i są to raczej kosmetyczne poprawki, zwłaszcza jeśli spojrzymy na to z punktu widzenia użytkownika domowego. Mimo tego zalecamy instalację dodatku wszystkim, ponieważ wnosi on między innymi szereg poprawek zabezpieczeń. Zaawansowani użytkownicy i firmy znajdą w SP1 poprawki w użyteczności widoku prezentera w PowerPoincie, we współpracy Project Server i SharePoint Server oraz w backupie tego drugiego. Search Server zyskał możliwość indeksowania plików PPSX (zapisanych pokazów slajdów), w Visio zaś poprawione zostały problemy ze skalowaniem podczas eksportu do formatu SVG.

W Outlook Web Application w usłudze Exchange Online wprowadzony został podgląd załączników. Bezpłatne Office Web Apps, czyli webowe wersje Worda, Excela, PowerPointa i OneNote, są z kolei teraz oficjalnie obsługiwane w przeglądarce Google Chrome.

Service Pack 1 dla Office 2010 w polskiej wersji językowej można pobrać z naszego portalu, zarówno w wersji 32-bitowej jak i 64-bitowej. Warto jednak zauważyć, że wersja systemu operacyjnego (32 czy 64-bit) nie ma tu znaczenia, liczy się wersja zainstalowanego pakietu Office 2010, a ta w większości przypadków powinna być 32-bitowa. W usłudze automatycznych aktualizacji SP1 pojawi się w ciągu 90 dni od wydania, by dać czas firmom na przetestowanie dodatku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)