Microsoft zapowiada obniżkę ceny Xboksa One, na razie na Anglię

Strona głównaMicrosoft zapowiada obniżkę ceny Xboksa One, na razie na Anglię
24.02.2014 18:11

Konsolowa wojna nowej generacji Microsoftu z Sony trwa w najlepsze. Ktoś by pomyślał, że trzy miesiące od premiery nowoczesny sprzęt może potanieć? A jednak. Redmond zdecydowało się zejść z ceny Xboksa One, aby nieco podgonić konkurencję. W Wielkiej Brytanii urządzenie od 28 lutego będzie można nabyć za niecałe 400 funtów, czyli blisko 30 taniej, niż do tej pory. Co ciekawe, Anglicy za specjalny zestaw z dopiero mającą zadebiutować grą Titanfall zapłacą identycznie. Goła PS4 to obecnie wydatek rzędu 349 funtów, więc ze strzelanką od Respawn Entertainment wychodzi praktycznie na to samo.

bEauwtqZ
350047393212950465

Niestety nie należy łączyć informacji tej z obniżkami w innych częściach świata czy też pojawieniem się w Selgrosie Xboksa One, który, jak udało mi się potwierdzić, nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji. Po pierwsze w dalszym ciągu nie wiadomo nic o premierze konsoli w naszym kraju, według nieoficjalnych wieści szykowanej niby na październik. Po drugie, zejście z ceny dotyczy na razie tylko i wyłącznie mieszkańców Anglii. Nie ma póki co w planach rozciągnięcia oferty na pozostałe rynki, choć naturalnie nie można wykluczyć takiego również scenariusza jakoś w niedalekiej przyszłości.

W związku z ogłoszeniem mam mieszane uczucia. Niby świetnie, bo w końcu taniej, ale z drugiej strony osoby, które mogły kupić Xboxa One zaraz po premierze i zrobiły to, będą czuły się oszukane (jeszcze ten darmowy Titanfall). Sprzedaż w Wielkiej Brytanii także skoczy, jednak w pozostałych częściach świata gracze, którzy już otwierali portfele, aby nabyć konsolę, pewnie poczekają na obniżkę u siebie — kiedy by ta nie miała nadejść...

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEauwtrX