Miecznik Opery przeciera nowe szlaki

Miecznik Opery przeciera nowe szlaki

Dominik Dałek
04.05.2011 15:10, aktualizacja: 04.05.2011 18:14

Jak można przeczytać na blogu Opera Desktop Team — oficjalnym kanale komunikacji zespołu zajmującego się rozwojem desktopowej Opery — oraz jak informuje na swoim blogu lucas__, pojawiła się wersja alfa 11.5 przeglądarki. Wydanie to opatrzone jest nazwą kodową Swordfish i wprowadza oczekiwane przez użytkowników usprawnienie synchronizacji danych — Opera Link — oraz poszerza możliwości konfiguracji widoku szybkiego wybierania i rewolucjonizuje cykl wydawniczy wersji testowych Opery.

Od teraz Opera pozwala na synchronizację haseł użytkownika między wersjami alfa przeglądarki, zainstalowanymi na różnych komputerach. Jest to usprawnienie w prowadzonej w wersji 9.5 usługi Opera Link, którego najczęściej domagali się użytkownicy przeglądarki. Więcej na temat tej funkcji można przeczytać na dedykowanym synchronizacji haseł wpisie na blogu zespołu odpowiedzialnego za tę zmianę.

Także mechanizm szybkiego wybierania doczekał się poważnej zmiany. Od teraz twórcy stron mogą za pomocą Speed Dial Extensions ożywić miniaturkę swojej strony. Nowe ikony szybkiego wybierania mogą być nie tylko animowane, ale i interaktywne, umożliwiając atrakcyjne zaprezentowanie najważniejszych informacji ze strony bezpośrednio w widoku szybkiego wybierania. Także i ta zmiana doczekała się odrębnego wpisu z opisem funkcji.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną zmianą, jest nowelizacja sposobu wydawania testowych kompilacji przeglądarki. Od teraz aktualizacje wersji deweloperskich znane będą pod nazwą Opera Next. Możliwa będzie instalacja Opera Next równolegle ze stabilną wersją przeglądarki, a sama kompilacja testowa będzie się automatycznie aktualizowała. Opera Next wyróżniać się będzie także białym logiem z literą „O”, co ma podkreślić odrębność produktu od klasycznej przeglądarki firmy. Więcej o Operze Next można przeczytać w artykule KB na stronie producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)