Mindfactory.de: lepsza sprzedaż procesorów AMD względem Intela w sierpniu

Mindfactory.de: lepsza sprzedaż procesorów AMD względem Intela w sierpniu

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
02.09.2018 14:51

Zgodnie z praktykowanym zwyczajem, Mindfactory.de, jeden z największych sklepów komputerowych w Europie, wraz z początkiem września opublikował statystyki sprzedaży za miesiąc miniony. Jak wynika z raportu, tym razem większość konsumentów postawiła na jednostki AMD, z rodziny Ryzen.

Fakt faktem nie jest to jakoś szczególnie szokujące, bowiem już w lipcu mieliśmy do czynienia z bardzo wyrównaną rywalizacją, ale czerwonym wreszcie, po kilku miesiącach przewagi konkurencji, udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, choć nieznacznie – dodam. Tak czy owak, stanowi to dla nich dobry prognostyk na nadchodzące miesiące.

W sierpniu stosunek sprzedanych procesorów AMD do Intela wyniósł 51:49. Przy czym najchętniej wybieranymi modelami okazały się: Ryzen 7 2700X, Ryzen 5 2600 oraz Ryzen 5 1600. W bratobójczej rywalizacji rzeczone układy pokonały Ryzena 5 2400G oraz Ryzena 5 2600X. Fani niebieskich natomiast najchętniej sięgali po CPU z odblokowanym mnożnikiem, a więc Core i7-8700K oraz Core i5-8600K, które to w rankingu popularności uplasowały się przed, odpowiednio, Core i7-8700 i Core i5-8400. Z tym że najczęściej kupowanym układem w ogóle i tak okazał się flagowy Coffee Lake-S, ale wypracowaną przez niego przewagę zmarnotrawiły inne chipy.

Źródło: Mindfactory.de
Źródło: Mindfactory.de

Czyżby Intelowi odbijała się czkawką wykryta ostatnimi czasy luka L1TF / Foreshadow, której całkowite usunięcie wiąże się z wyłączeniem technologii Hyper-Threading? Niektórzy zachodni dziennikarze sądzą, że tak właśnie jest, oczekując dalszych wzrostów sprzedaży w obozie czerwonych, aż do premiery procesorów Core 9. generacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)