Mio Cyclo 215HC – nawigacja dla rowerzystów, która nie boi się złej pogody

Mio Cyclo 215HC – nawigacja dla rowerzystów, która nie boi się złej pogody

Mio przedstawia nową, ciekawą nawigację dla rowerzystów
Mio przedstawia nową, ciekawą nawigację dla rowerzystów
Redakcja
17.02.2019 20:47

Rowerowe wycieczki nie muszą się ograniczać tylko do krótkich dystansów po znanej okolicy. Osoby często wybierający dłuższą trasę w nieznane, nie muszą jednak skazywać się na podróżowanie z klasyczną mapą – dużo lepszym rozwiązaniem może się okazać rowerowa nawigacja. Firma Mio przedstawia właśnie nowy model, który oprócz wyświetlania map daje możliwość kontrolowania pulsu rowerzysty oraz kadencji, więc powinien przypaść do gustu osobom dbającym o parametry treningu.

Marka Mio przedstawia swój najnowszy model nawigacji rowerowej z serii 215. Jest to kontynuacja bardzo popularnego modelu 205, który w nowym wydaniu 215 otrzymał mapy całej Europy oraz kilka innych funkcjonalności. Dzięki obsłudze protokołu ANT+ do urządzenia można podłączyć pulsometr i czujnik kadencji oraz prędkości, by w ten sposób monitorować swoje postępy treningowe.

Modele 215 to panoramiczne nawigacje z bardzo czytelnym 3.5 calowym wyświetlaczem najnowszej generacji. Wytrzymała obudowa o klasie wodoodporności IPX5 pozwala na jazdę w trudnych warunkach pogodowych. Nawigacja ma fabrycznie zainstalowane mapy OSM całej Europy oraz szereg funkcji przydatnych cyklistom, m.in. punkty POI (bankomaty sklepy i serwisy rowerowe, punkty medyczne czy restauracje). Aktualizacja map jest dożywotnia oraz darmowa, wystarczy podłączyć Mio Cyclo do komputera a reszta zrobi się sama. W sytuacji awaryjnej, dzięki funkcji „gdzie jestem”, nawigacja wyświetli aktualny adres położenia wraz z długością i szerokością geograficzną.

Obraz

Nowy model 215 posiada flagową funkcję „Surprise Me”, której marka Mio była prekursorem. Funkcja ta umożliwia utworzenie trzech rowerowych tras-niespodzianek na podstawie podanego czasu lub odległości. Ta funkcja jest przydatna, gdy znasz już wszystkie lokalne trasy lub chcesz znaleźć nową w nieznanej okolicy.

Wbudowana mocna bateria o dużej żywotności zapewnia aż 10 godzin nieustannej pracy, co powinno wystarczyć na każdą, nawet najdłuższą wycieczkę rowerową. Ponadto producent umożliwia użytkowanie urządzenia podłączonego do power banka co nie jest standardem na rynku nawigacji rowerowych.

Seria Cyclo 215 to jednak nie tylko nawigacja, ale także dobrze wyposażony komputer treningowy wyposażony w technologię ANT+. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może nieustannie mierzyć swoje parametry treningowe, takie jak prędkość, odległość, spalone kalorie, kadencję i wiele innych parametrów.

Obraz

Producent dzięki aplikacji komputerowej Mio Share umożliwia zapisywanie treningów, zarządzanie oraz tworzenie nowych tras, a także udostępnianie ich znajomym. Strona daje możliwość zarządzania urządzeniem oraz pobierania aktualizacji map i najnowszych informacji o produktach. Mio Share przesyła dane bezpośrednio do Strava, TreiningPeaks, Endomondo, Today's Plans.

Cena i dostępność

Urządzenie dostępne będzie u partnerów handlowych w marcu w dwóch wariantach cenowych :model Mio Cyclo 215HC w cenie 999 zł z całym zestawem czujników służących do szczegółowego pomiaru rowerowego treningu oraz model Mio Cyclo 215(bez HC) w cenie 799zł zestaw nie zawiera dodatkowych czujników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)