Miranda 0.9.0 z ulepszonym silnikiem protokołów

Miranda 0.9.0 z ulepszonym silnikiem protokołów

25.08.2010 14:12

Światło dzienne ujrzała nowa wersja popularnego multikomunikatora Miranda IM 0.9.0. Poza zmianami w samym silniku aplikacji wprowadza ona także szereg poprawek w obsłudze protokołów Gadu-Gadu, Jabber oraz MSN.

Miranda to aplikacja, która sama w sobie nie oferuje możliwości komunikowania się z jakąkolwiek siecią, ale dzięki obsłudze różnorodnych wtyczek tworzonych przez społeczność obsługuje największą ilość protokołów. Wśród nich możemy znaleźć takie sieci jak Gadu-Gadu, Tlen.pl, Yahoo! Messenger, MSN, IRC, AOL Instant Messenger, ICQ, Jabber czy Skype. Funkcjonalność Mirandy nie kończy się tylko i wyłącznie na prowadzeniu rozmów tekstowych. Dzięki różnego rodzaju dodatkom może z powodzeniem służyć jako czytnik kanałów RSS, wyświetlacz prognozy pogody dla wybranych miast, program do wysyłania SMSów do wszystkich polskich sieci komórkowych, notyfikator pocztowy i znacznie więcej. Aktualnie ilość oferowanych wtyczek, skórek, styli okna rozmowy do programu jest ogromna i cały czas systematycznie rośnie.

Wśród wielu nowości i usprawnień w wersji 0.9.0 na pierwszym planie pojawia się nowy ulepszony silnik protokołów z pełną obsługą Unicode oraz wydana po raz pierwszy oficjalna wersja dla architektury 64-bitowej. Ponadto autorzy dodali możliwość przesyłania dużych plików (ponad 4GB), mechanizm sprawdzania poprawności certyfikatu SSL, a także usprawnili wiele istniejących funkcji. Od teraz Miranda oferuje użytkownikom Gadu-Gadu pełne wsparcie dla awatarów, zmianę statusu podczas połączenia z tym samym kontem na innym komputerze lub za pomocą innego komunikatora oraz poprawione opcje ponawiania połączenia i wycieków pamięci. W przypadku sieci MSN pojawiła się również możliwość wyboru sposobu połączenia.

Najnowsza wersja multikomunikatora Miranda IM 0.9.0 dostępna jest do pobrania z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)