Mistrzostwa świata w gry komputerowe w grudniu, tylko trzeba podopinać sprawy

Mistrzostwa świata w gry komputerowe w grudniu, tylko trzeba podopinać sprawy

Mistrzostwa świata w gry komputerowe w grudniu, tylko trzeba podopinać sprawy
28.01.2015 11:22, aktualizacja: 28.01.2015 11:55

Łódź dzielnie pracuje na miano stolicy polskiej rozrywki, jeśli nie całej, to przynajmniej elektronicznej. Kolejne edycje konferencji Game Summit ściągają tutaj nowe grona zainteresowanych tematem robienia czegoś związanego z grami w mieście, a trwają też przygotowania do mistrzostw świata w gry komputerowe. Pojawiają się różne wieści o trudnościach, ale w dalszym ciągu nic nie wskazuje na to, by impreza się nie odbyła.

Obraz

Wydarzenie o ogromnym rozmachu, planowane w tej chwili nie na listopad, jak się jeszcze niedawno wstępnie mówiło, lecz sam początek grudnia, będzie oczywiście duże i kosztowne. Nieoficjalnie mówi się o 6 milionach złotych, które trzeba pozyskać od różnych sponsorów, ponieważ nie ma mowy o zaczerpnięciu takich pieniędzy z budżetu miasta. Wbrew wielu niezbyt obiecującym informacjom o mistrzostwach, wynikającym po części zwyczajnie z szybkiego upływu czasu (trzeba się za organizację zabrać jak najszybciej przy przedsięwzięciu tego kalibru, a sprawa pozornie stoi), sama kwestia sfinansowania kilkudniowej imprezy nie jest problemem, gdyż gotowość wejścia w ten projekt z niemałymi pieniędzmi wyraziły naprawdę znane w świecie marki. Trwają rozmowy i tylko sprawy formalne będą miały finalnie wpływ na odbycie się mistrzostw.

Koreańczycy z International e-Sports Federation są przekonani, że wszystko dojdzie do skutku, a zawodnicy już powinni trenować w Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive. Trudno w tej chwili wierzyć, że prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która w listopadzie murem stanęła za mistrzostwami, też odpuści teraz temat. Ostateczne decyzje mają zapaść do końca pierwszego tygodnia lutego i wtedy miejmy nadzieję będziemy mogli się cieszyć z kolejnej wielkiej imprezy dla graczy w Polsce. Wstępnie szykujcie sobie czas tak między 2 a 8 grudnia (choć termin ten zapewne ulegnie nieznacznemu przesunięciu).

Warto w tym miejscu przypomnieć o innym ważnym projekcie w Łodzi, czyli Centrum Gier i Komiksu, które powstanie zaraz przy przebudowywanym dworcu Łódź Fabryczna. Przyjezdni będą mieli tylko kilka kroków do centrum rozrywki, w którym poznają, jak się robi gry i rozrysowuje kolorowe zeszyty z przygodami barwnych bohaterów. Centrum będzie miało poniekąd charakter nowoczesnego muzeum, z płatnymi biletami wstępu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)