Mistrzostwa świata w gry komputerowe w grudniu, tylko trzeba podopinać sprawy

Mistrzostwa świata w gry komputerowe w grudniu, tylko trzeba podopinać sprawy28.01.2015 11:22
Mistrzostwa świata w gry komputerowe w grudniu, tylko trzeba podopinać sprawy

Łódź dzielnie pracuje na miano stolicy polskiej rozrywki, jeśli nie całej, to przynajmniej elektronicznej. Kolejne edycje konferencji Game Summit ściągają tutaj nowe grona zainteresowanych tematem robienia czegoś związanego z grami w mieście, a trwają też przygotowania do mistrzostw świata w gry komputerowe. Pojawiają się różne wieści o trudnościach, ale w dalszym ciągu nic nie wskazuje na to, by impreza się nie odbyła.

350130631910582209

Wydarzenie o ogromnym rozmachu, planowane w tej chwili nie na listopad, jak się jeszcze niedawno wstępnie mówiło, lecz sam początek grudnia, będzie oczywiście duże i kosztowne. Nieoficjalnie mówi się o 6 milionach złotych, które trzeba pozyskać od różnych sponsorów, ponieważ nie ma mowy o zaczerpnięciu takich pieniędzy z budżetu miasta. Wbrew wielu niezbyt obiecującym informacjom o mistrzostwach, wynikającym po części zwyczajnie z szybkiego upływu czasu (trzeba się za organizację zabrać jak najszybciej przy przedsięwzięciu tego kalibru, a sprawa pozornie stoi), sama kwestia sfinansowania kilkudniowej imprezy nie jest problemem, gdyż gotowość wejścia w ten projekt z niemałymi pieniędzmi wyraziły naprawdę znane w świecie marki. Trwają rozmowy i tylko sprawy formalne będą miały finalnie wpływ na odbycie się mistrzostw.

Koreańczycy z International e-Sports Federation są przekonani, że wszystko dojdzie do skutku, a zawodnicy już powinni trenować w Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive. Trudno w tej chwili wierzyć, że prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która w listopadzie murem stanęła za mistrzostwami, też odpuści teraz temat. Ostateczne decyzje mają zapaść do końca pierwszego tygodnia lutego i wtedy miejmy nadzieję będziemy mogli się cieszyć z kolejnej wielkiej imprezy dla graczy w Polsce. Wstępnie szykujcie sobie czas tak między 2 a 8 grudnia (choć termin ten zapewne ulegnie nieznacznemu przesunięciu).

Warto w tym miejscu przypomnieć o innym ważnym projekcie w Łodzi, czyli Centrum Gier i Komiksu, które powstanie zaraz przy przebudowywanym dworcu Łódź Fabryczna. Przyjezdni będą mieli tylko kilka kroków do centrum rozrywki, w którym poznają, jak się robi gry i rozrysowuje kolorowe zeszyty z przygodami barwnych bohaterów. Centrum będzie miało poniekąd charakter nowoczesnego muzeum, z płatnymi biletami wstępu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)