Mniej wydajna, ale tańsza odpowiedź Della na Surface Booka

Mniej wydajna, ale tańsza odpowiedź Della na Surface Booka08.10.2015 13:39
Mniej wydajna, ale tańsza odpowiedź Della na Surface Booka

Największą niespodzianką na ostatniej konferencji Microsoftu okazał się być hybrydowy laptop Surface Book. Nie musieliśmy długo czekać na podobne urządzenie od konkurencji, firma Dell pokazała odpowiedź na urządzenie firmy z Redmond – model XPS 12.

Moda na urządzenia hybrydowe rozpoczęła się wraz z premierą Windows 8 – systemu, który miał sprawdzić się zarówno na desktopie, jak i na tabletach. Rzeczywistość okazała się jednak inna, Ósemka nie podbiła ani rynku komputerów, ani tabletów, a użytkownicy klasycznych laptopów nie rzucili się na nowe hybrydowe urządzenia. Mimo tego Microsoft i producenci z wykorzystaniem Windows 10 postanowili jeszcze raz spróbować podbić serca klientów konwertowalnym i hybrydowym sprzętem.

350143826469611457

Wczoraj pisaliśmy o HP Spectre x2, który jest odpowiedzią na Surface Pro 4. Natomiast dzisiaj naszą uwagę zwrócił Dell XPS 12, któremu konstrukcyjnie bliżej jest do Surface Booka. Tak samo jak w przypadku sprzętu Microsoftu otrzymujemy urządzenie, które składa się z tabletu i stacji dokującej z klawiaturą. Dell chwali się łatwością i wygodą podłączania głównej części do klawiatury. Możemy to zrobić nawet jedną ręką, ekran trzymany jest z wykorzystaniem magnesów. Mamy nadzieję, że mimo zastosowania takiego mechanizmu, tablet trzymany jest mocno i stabilnie.

Dell XPS 12 został wyposażony w 12,5-calowy dotykowy wyświetlacz Full HD, klienci chcący większego zagęszczenia pikseli i zauważalnie krótszego czasu pracy mogą zdecydować się matrycę 4K. Nie zabrakło dwóch kamer, chociaż 8 MP z tyłu aż tak potrzebne nie jest, nikt raczej nie będzie robił zdjęć tym konwertowalnym laptopem. Na froncie znalazła się natomiast kamera 5 MP, którą będziemy mogli wykorzystać nie tylko podczas rozmów przez Skype, ale także do robienia samolubek. We wnętrzu znajdziemy dwurdzeniowy, czterowątkowy procesor Intel Core m5-6Y54 o taktowaniu 1,1 GHz, który w trybie Turbo jest w stanie osiągnąć 2,7 GHz. Na pokładzie Dell zamontował także 8 GB RAM i zależnie od wersji dysk SSD o pojemności 128 lub 256 GB.

Ceny Della XPS 12 startują od 999 dolarów. To z pewnością taniej niż musimy zapłacić za Surface Booka, który w najsłabszej konfiguracji kosztuje 1499 dolarów. Należy jednak zwrócić uwagę, że urządzenie Microsoftu posiada większy ekran, a także wydajniejszy procesor.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)