Mobilne płatności od Google

Mobilne płatności od Google

Grzegorz Niemirowski
27.05.2011 01:48

Gigant z Mountain View zaprezentował usługę Google Wallet, pozwalajacą dokonywać płatności za pomocą telefonu komórkowego.

Wallet jest opracowywany we współpracy z Citi, MasterCard, First Data oraz Sprint. Od strony technicznej wykorzystywana będzie metoda zbliżeniowa NFC (near-field communication), która zyskuje ostatnio na popularności. Transakcje będą zabezpieczane numerem PIN, co ma zabezpieczyć pieniądze użytkownika w przypadku kradzieży telefonu. Obsługiwanych ma być wiele kart, w tym MasterCard oraz własny system płatności Google. Wallet jest usługą podobną do wprowadzanej obecnie funkcji PayPass, dostępnej w wielu wydawanych obecnie kartach. Z niektórymi kartami dostaje się obecnie specjalne małe karty PayPass do przyklejenia do tyłu obudowy telefony komórkowego. Wallet będzie usługą bardzo zbliżoną, ale odpowiednia elektronika będzie już wbudowana w telefon. Pierwszą taką konstrukcją będzie Nexus S. Choć usługa Google będzie konkurencyjna dla PayPass to będzie możliwe płacenie za pomocą Walleta przy wykorzystaniu terminali PayPass.

Choć Wallet jest jeszcze w fazie testów, już wzbudza kontrowersje co do prywatności. Ponieważ Wallet będzie powiązany z kontem w Google, zarówno sama firma jak i np. reklamodawcy, będą posiadać informacje na temat tego co kupujemy. Będzie to wykorzystywane m.in. do tworzenia jeszcze bardziej sprofilowanych reklam.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)