mobiParking Arval: zapomnij o parkometrach, wystarczy mobilna aplikacja

mobiParking Arval: zapomnij o parkometrach, wystarczy mobilna aplikacja

Kobieta płacą za parkowanie z depositphotos
Kobieta płacą za parkowanie z depositphotos
15.06.2018 16:52

Arval wprowadził aplikację mobilną do zarządzania płatnościami za postój w miejskich strefach płatnego parkowania – mobiParking Arval. Koniec z szukaniem parkometru i drukowaniem biletów podczas każdego parkowania. Wystarczy smartfon i odpowiednia aplikacja.

Za pomocą aplikacji można opłacić parkowanie w ponad 50-ciu miastach w Polsce, nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w mniejszych miastach, które posiadają strefę płatnego parkowania.

Aplikacja umożliwia regulowanie płatności dokładnie za czas parkowania, bez strat spowodowanych przeszacowaniem długości postoju. To rozwiązanie pozwala precyzyjnie rozliczyć się za parkowanie. Wystarczy, że po zatrzymaniu pojazdu klikniemy w aplikacji na start, a po powrocie do samochodu wybierzemy stop – mówi Paweł Racis. Opłata pokrywa więc rzeczywisty wykorzystany czas, jaki samochód spędził na parkingu. Kolejną zaletą mobiParking Arval jest brak konieczności wysiadania z samochodu, aby dokonać wszystkich formalności. Nie musimy szukać parkometru, aby następnie pobrać bilet parkingowy, by go odnieść do samochodu.

Obraz

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty. Na początku należy utworzyć konto, które wymaga podania numeru telefonu oraz adresu e-mail. Potem wybieramy miasto, w którym głównie będziemy korzystać z usługi. Oczywiście w dowolnej chwili możemy zmienić ustawione miasto. Następnie należy wprowadzić dane o samochodzie, w tym jego numer rejestracyjny i opcjonalną nazwę. Wśród dostępnych opcji znajdziemy informacje o strefach płatnego parkowania – godzinie obowiązywania i cennik.

Warto pamiętać, że w celu korzystania z usługi koniecznie jest umieszczenie w widocznym miejscy w pojeździe informacji, że korzystamy z mobiParking. Możemy to zrobić na kilka sposób. Pierwszy to umieszczenie karty z napisem (może być napisana ręcznie), drugi to wydrukowanie identyfikatora ze SkyCach.com, trzeci to odebranie identyfikatora w punkcie obsługi Strefy Płatnego Parkowania.

Obraz

Jedną z najważniejszych funkcji mobiParking Arval jest to, że na koniec miesiąca pracodawca może pobrać jedną, zbiorczą, fakturę z podsumowaniem transakcji dokonanych w danym miesiącu przez wszystkich kierowców. Pozwala to firmom na lepszą kontrolę kosztów, ale także zmniejsza ilość żmudnej pracy administracyjnej.

Aplikacja mobiParking Arval dostępna jest w wersji na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)