mObywatel na iOS-a obsługuje elektroniczne legitymacje. Skorzystają uczniowie i studenci

mObywatel na iOS‑a obsługuje elektroniczne legitymacje. Skorzystają uczniowie i studenci

mLegitymacja jest już dostępna w iPhone'ach, fot. Pixabay
mLegitymacja jest już dostępna w iPhone'ach, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
17.02.2020 14:31

Dobre wieści dla wszystkich studentów i uczniów, którzy posiadają iPhone'y. Aplikacja mObywatel na iOS-a została zaktualizowana i obsługuje już mLegitymacje. W ten sposób można stworzyć elektroniczny odpowiednik swojej legitymacji uczniowskiej lub studenckiej i posługiwać się nim podobnie, jak papierowym czy też plastikowym oryginałem.

Na wdrożenie obsługi mLegitymacji w mObywatelu na iOS-a zwrócił uwagę serwis Cashless. To kolejna aktualizacja w ostatnim czasie, która wprowadza do aplikacji na iPhone'y funkcję, która dla użytkowników Androida była dostępna już wcześniej. Niedawno opisywaliśmy analogiczne wdrożenie e-recepty, która w mObywatelu na Androida była dostępna jeszcze w ubiegłym roku – na kilka miesięcy przed wejściem w życie obowiązku wystawiania recept z użyciem systemu informatycznego.

Elektroniczna legitymacja studencka w mObywatelu, źródło: gov.pl.
Elektroniczna legitymacja studencka w mObywatelu, źródło: gov.pl.

Warto jednak wiedzieć, że z mLegitymacji nie można skorzystać "tak po prostu". W przypadku legitymacji szkolnej, aktywacja będzie możliwa tylko wtedy, jeśli szkoła danego ucznia podpisała porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji, a w placówce działa system mDokumenty do wydawania mLegitymacji. Elektroniczną wersję legitymacji studenckiej można aktywować kodem QR oraz kodem aktywacyjnym, który powinna wydać uczelnia.

Poza możliwością zarządzania elektronicznymi receptami i przechowywania elektronicznej wersji legitymacji, aplikacja mObywatel jest również niezbędna do posługiwania się e-dowodem osobistym czy przeglądania informacji o samochodach w ramach usługi mPojazd.

mObywatel na Androida oraz iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)