Modecom Volcano Blade Ultra Thin – wyjątkowo smukła klawiatura mechaniczna #PGA2018 #Konkurs

Modecom Volcano Blade Ultra Thin –  wyjątkowo smukła klawiatura mechaniczna #PGA2018 #Konkurs

Modecom Volcano Blade Ultra Thin  –  wyjątkowo smukła klawiatura mechaniczna #PGA2018 #Konkurs
Piotr Urbaniak
13.10.2018 10:52, aktualizacja: 05.11.2020 10:16

Czy klawiatura mechaniczna musi być masywna i toporna? Zdaniem firmy Modecom, polskiego producenta m.in. obudów, zasilaczy i właśnie peryferiów – nie. Na targach PGA 2018 prezentowano najsmuklejszą klawiaturę mechaniczną w dotychczasowej ofercie, Volcano Blade Ultra Thin, opartą na niskoprofilowych przełącznikach Kailh Slim.

Volcano Blade Ultra Thin ma 104 klawisze w klasycznym układzie US QWERTY, z pełnym NKRO, czyli możliwością wciśnięcia wszystkich klawiszy jednocześnie, a także czerwonym podświetleniem LED. Zatem jest to, przynajmniej na pierwszy rzut oka, szablonowa klawiatura dla graczy. Tyle że zastosowane przełączniki mechaniczne, Kailh Slim, aktywują się już po 1,5 mm. Przez to peryferium charakteryzuje się zarówno obniżonym profilem, jak i szybszą pracą switchy.

Obraz

Podświetlenie jest jednokolorowe – czerwone. Niemniej można regulować jego natężenie i charakterystykę, włączając diody jedynie pod wybranymi klawiszami. A ponadto klawiatura legitymuje się dedykowaną aplikacją do tworzenia makr.

Co istotne, przewidziano aż trzy warianty Volcano Blade Ultra Thin, różniące się względem siebie typem przełączników. Do wyboru są: brązowe, niebieskie i czerwone. Analogicznie do switchy pełnowymiarowych, poszczególne rodzaje Kailh Slim różnią się od siebie siłą wymaganą do aktywacji. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 269 zł.

Konkurs z firmą Modecom

I oto niniejszym przedstawiamy kolejny konkurs w ramach PGA 2018 – z firmą Modecom. Do wygrania klawiatura Volcano Blade Ultra Thin.

Obraz

Aby wejść w jej posiadanie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu dobreprogramy, a ponadto odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe. Tym razem wybierzemy jedną, naszym zdaniem, najciekawszą odpowiedź.

Do czego, poza graniem i pisaniem, wykorzystać można taką klawiaturę (tak kompaktową) jak Volcano Blade Ultra Thin?

Zabawa potrwa do wtorku 16 października 2018 r. włącznie. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 października.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)