MoliPlayer Pro - idealny odtwarzacz multimediów na Windows Phone

MoliPlayer Pro - idealny odtwarzacz multimediów na Windows Phone

MoliPlayer Pro - idealny odtwarzacz multimediów na Windows Phone
04.12.2013 19:29

W oczekiwaniu na premierę VLC na Windows Phone, warto zwrócić uwagę na ciekawe alternatywy. Jedną z nich jest MoliPlayer Pro, bardzo dobry odtwarzacz audio i wideo dostępny w markecie od jakiegoś już czasu. Można śmiało powiedzieć, że twórcy VLC będą musieli się mocno postarać, aby przeskoczyć możliwości jakie oferuje MoliPlayer Pro. Jest to aplikacja godna polecenia dla każdego użytkownika Windows Phone. Warto wypróbować ogromne możliwości tego programu.MoliPlayer Pro to odtwarzacz, który poradzi sobie z każdym rodzajem plików. Twórcy wymieniają tylko te najbardziej znane jak: avi, mkv, mp4, h.264, rmvb, wmv, flv, ts, m2ts, vob, aac, mp3, ape, flac czy ogg. Odtwarzane filmy można oczywiście oglądać z napisami m.in w formatach srt, ssa czy ass (ich rozmiar zmienimy w opcjach). Jako nieliczny na Windows Phone potrafi odtwarzać filmy w 1080p, co zapewne docenią właściciele Lumi 1520.

Obraz

Pliki audio i wideo odczytywane są zarówno z Huba na Windows Phone, jak i karty SD lub z pamięci lokalnej aplikacji. Co więcej, odtwarzać można również poprzez uPnP/DLNA. Jeśli zechcemy szybko przenieść plik multimedialny z PC, tutaj także nie będzie kłopotu. Możemy to zrobić nie podłączając telefonu za pomocą kabli. Wystarczy aby smartfon i komputer znajdowały się w jednej sieci. Wówczas na PC uruchamiamy przeglądarkę internetową i wpisujemy adres podany w MoliPlayer Pro. W trywialny sposób, przeciągając pliki do okna przeglądarki, przerzucamy je poprzez WiFi na Windows Phone (zapisu dokonujemy na karcie SD lub pamięci lokalnej).

Sam odtwarzacz jest prosty i funkcjonalny, co można zauważyć na screenach. Dodatkowo obsługiwane są gesty powodujące zmianę głośności (ruch w pionie z prawej strony ekranu), jasności (ruch w pionie po lewej stronie ekranu) oraz przewijanie (ruch poziomy). Zablokowanie ekranu usunie opcje interfejsu i wyłączy wykrywanie gestów. Odtwarzanie audio może odbywać się w tle i przy zablokowanym ekranie.

Obraz

MoliPlayer Pro to świetny odtwarzacz, który posiada dużo ciekawych funkcji, a deweloperzy ciągle rozszerzają program o kolejne opcje . Aplikację można pobrać z Windows Phone Store, jej koszt to 10,49 zł. Przed zakupem warto wypróbować wersję próbną, ograniczoną czasowo. MoliPlayer Pro dostępny jest tylko na Windows Phone 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)