Monopoly powraca na Androida i iOS. Wirtualna planszówka już do pobrania

Monopoly powraca na Androida i iOS. Wirtualna planszówka już do pobrania

Monopoly powraca na Androida i iOS. Wirtualna planszówka już do pobrania
Redakcja
04.12.2019 18:28

Na ten dzień tysiące (a kto wie, czy nie miliony) fanów Monopoly czekało długie lata. Mobilna wersja legendarnej planszówki właśnie zaliczyła wielki powrót zza grobu.

Pisząc o debiucie mobilnej wersji Monopoly, mam wrażenie jakbym się cofnął do 2008 roku, bo właśnie wtedy miał miejsce... debiut mobilnej wersji Monopoly. Najpierw na platformie iOS, a od roku 2011 także na Androidzie. Wszystko dzięki Electronic Arts.

Przed kilkoma latami popularny tytuł jednak wyparował. Oficjalny powód takiego stanu rzeczy nie jest mi znany, ale można się domyślać, że chodzi o problemy natury licencyjnej. W innym wypadku nikt o zdrowych zmysłach raczej nie ubijałby gry należącej do tak popularnej marki.

Monopoly w nowej wersji na Androida i iOS

Nowa odsłona powstała oczywiście na licencji Hasbro, a za jej stworzenie odpowiada Marmalade Game Studio. Ten deweloper ma doświadczenie w produkcji tego typu gier; możecie go kojarzyć choćby w wirtualnego Cluedo.

Twórcy zadbali o to, by jak najwierniej odwzorować rozgrywkę, wykorzystując przy tym możliwości smartfonu. Wirtualna plansza jest żywa i pełna cieszących oko animacji.

Obraz

Grać można w pojedynkę ze sztuczną inteligencją, ze znajomymi na jednym telefonie, ze znajomymi przez sieć oraz z obcymi ludźmi przez sieć.

Tym razem tytuł debiutuje jednocześnie w Google Play i App Storze. Użytkownicy Androida tym razem nie muszą czekać trzech lat.

Twórcy obiecują, że mobilne Monopoly to gra premium

W ich nomenklaturze Marmalade Game Studio "premium" oznacza brak wyskakujących reklam oraz mikropłatności pay-to-win. Nie oznacza to jednak, że mikrotransakcji nie ma wcale.

Mimo że Monopoly nie jest grą wybitnie tanią (18,99 zł), znalazło się w niej sporo płatnej zawartości. Cześć to kosmetyka, ale aż na 149,99 zł wyceniono przepustkę sezonową, dającą dostęp do przyszłych dodatków.

Monopoly for Mobile - Out Now!

Tak czy inaczej, miłośnicy planszówek powinni być wniebowzięci. Średnia ocen w globalnym App Storze to - w chwili pisania tego tekstu - solidne 4,5/5. Szkoda tylko, że zabrakło spolszczenia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)