Możesz zapomnieć o haśle. Microsoft pozwala na zalogowanie bez jego użycia

Możesz zapomnieć o haśle. Microsoft pozwala na zalogowanie bez jego użycia
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Johny vino
Konrad Siwik

17.09.2021 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ułatwia życie wszystkim tym, którzy mają trudności z pilnowaniem swoich haseł lub nie pamiętają, którego z nich użyli dla danego konta. Od tego tygodnia gigant technologiczny wprowadza logowanie bezhasłowe dla wszystkich użytkowników kont Microsoft.

Już teraz użytkownicy kont Microsoftu mogą porzucić całkowicie swoje hasła i skorzystać z tego, co firma nazywa "bezhasłową przyszłością". Przedstawiciele twierdzą, że dzięki temu rozwiązaniu logowanie do konta będzie zarówno łatwiejsze, jak i bezpieczniejsze.

"Nikt nie lubi haseł. Są niewygodne. Stanowią główny cel ataków. Jednak od lat stanowią najważniejszą warstwę zabezpieczeń wszystkiego w naszym cyfrowym życiu – od poczty elektronicznej przez konta bankowe po koszyki zakupowe czy gry wideo".

Vasu JakkalVasu Jakkal Wiceprezes Microsoftu ds. bezpieczeństwa, zgodności i tożsamości

Proces przechodzenia do trybu bezhasłowego jest dość prosty, a Microsoft udostępnia szczegółowe instrukcje, jak to zrobić. Korzystając z aplikacji Microsoft Authenticator połączonej z osobistym kontem Microsoft, można teraz zalogować się na nie za pomocą twarzy, odcisku palca lub osobistego numeru identyfikacyjnego.

Użytkownicy mogą również użyć klucza bezpieczeństwa, a także otrzymać kod weryfikacyjny wysłany na telefon lub e-mail – oba sposoby są bezpieczniejsze niż proste, łatwe do odgadnięcia hasło.

Logowanie bez hasła pozwoli na zalogowanie się do aplikacji Microsoftu, takich jak Outlook, OneDrive i Family Safety, choć może nie być dostępne od razu dla wszystkich użytkowników. Jeśli jednak zatęsknisz za swoim dawnym hasłem, zawsze możesz dodać je z powrotem do swojego konta.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)