Mozilla wspiera Apple. Zmiany prywatności iOS wielką wygraną dla internautów

Mozilla wspiera Apple. Zmiany prywatności iOS wielką wygraną dla internautów

fot. Mozilla
fot. Mozilla
15.12.2020 19:01

Wielką zmianą, jak wejdzie od początku 2021 r. w systemie iOS 14 na iPhone'ach ma być sposób traktowania prywatności użytkowników. Apple wymusi na twórcach aplikacji konieczność wysłania zapytania, czy chcą zezwolić na śledzenie ich aktywności w internecie.

Wymóg ten w znaczący sposób zmieni sposób, w jaki reklamodawcy będą zbierać o nas dane i dostarczać nam tzw. reklam spersonalizowanych.

Nie wszyscy są tymi zmianami zachwyceni, na przykład Facebook, który ostro krytykował Apple. We Francji kilka firm reklamowych posunęło się nawet do tego, że wystosowało skargę do urzędu ochrony konkurencji.

Firma Mozilla postanowiła w oznace solidarności stworzyć nową stronę, na której zachęca internautów do poparcia decyzji Apple.

Witrynę można odwiedzić pod tym adresem i podpisać petycję popierającą zmiany wprowadzane przez Apple.

Co ciekawe, w roku 2019 Mozilla prosiła Apple o comiesięczne resetowanie unikatowych identyfikatorów użytkowników w Apple News i aplikacjach z App Store.

Jednak całkowite wyłączenie śledzenia użytkowników - chyba, że się na nie sami zgodzą - zaskoczyło samą Mozillę. "To znacznie poważniejszy krok niż to, czego oczekiwali nasi fani" - możemy wyczytać na stronie Mozilli z petycją o wsparcie Apple. Twórcy popularnego Firefoxa uważają, że rozwiązania zapobiegające śledzeniu użytkowników są "ogromną wygraną dla internautów".

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)