MSI Prestige P65 Creator. Znudziły się wam laptopy dla graczy? Poznajcie taki dla artystów

MSI Prestige P65 Creator. Znudziły się wam laptopy dla graczy? Poznajcie taki dla artystów

MSI Prestige P65 Creator. Znudziły się wam laptopy dla graczy? Poznajcie taki dla artystów
Piotr Urbaniak
01.09.2018 00:29

Ostatnio w branży komputerowej można zaobserwować pewien paradoks: choć pecety zadomowiły się na naszych biurkach głównie dzięki swej elastyczności, producenci za wszelką cenę starają się tworzyć sprzęt dedykowany dla konkretnej grupy odbiorców i zastosowania. Tak oto – w telegraficznym skrócie – doprowadzono do powstania chociażby laptopów dla graczy, które de facto są niczym innym jak laptopami o odpowiednio wysokiej wydajności. A co powiecie o laptopie dla artystów? Na taki pomysł wpadło właśnie MSI.

Prestige P65 Creator, bo o nim tu mowa, paradoksalnie nie jest nawet sensu stricto nową konstrukcją. Zamiast świeżego projektu do jego stworzenia wykorzystano dedykowany – o ironio – graczom model GS65 Stealth Thin. Tyle tylko, że zmianie uległ kolor obudowy, a także spektrum dostępnych kart graficznych. Podczas gdy wariant gamingowy sprzedawany jest w kolorze czarno-złotym, ten przeznaczony dla artystów trafi do sklepów w wersji białej lub srebrnej. Portfolio dostępnych kart graficznych rozszerzono natomiast o GeForce'a GTX 1050 Ti, który dołącza do znanej już oferty w składzie: GeForce GTX 1070 Max-Q oraz GeForce GTX 1060 Max-Q.

P65 Creator : Built For The Creative Minds | MSI

Prócz tego zmian nie ma. Ponownie, urządzenie wyposażono w 15,6'' matrycę Full HD typu IPS, procesor Intel Core i7-8750H i do 32 GB pamięci DDR4-2666, a jego wymiary i waga to, odpowiednio: 358,5 x 247,7 x 17,9 mm oraz 1,88 kg. Identyczna jest też pojemność baterii, 82 Wh, czy zestaw złącz: blokada Kensington, Ethernet, cztery USB 3.1, w tym jedno typu C, HDMI 2.0, mDP, analogowe audio. Ciekawostką jest jednak, że o ile gamingowy pierwowzór wspiera jeszcze Thunderbolt 3, o tyle prezentowana nowość taką funkcjonalność oferuje tylko w białej wersji kolorystycznej, która jest zarazem anonsowana jako limitowana.

Niestety producent nie ujawnił, czy wraz z dedykacją dla artystów (w domyśle: grafików) idzie w parze jakoś szczególnie poprawiona matryca. Wiadomo tylko, że nie jest ona dotykowa, podobnie zresztą jak w GS65 Stealth Thin. Stąd można podejrzewać, nawiasem mówiąc, że wątek twórczy jest tutaj przede wszystkim hasłem marketingowym. Ale mogę się mylić, prawda? Cena wersji podstawowej (srebrny kolor obudowy, GeForce GTX 1050 Ti) wyniesie 1699 euro.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)