Muzyczne gadżety Nokii oficjalnie dostępne w Polsce

Muzyczne gadżety Nokii oficjalnie dostępne w Polsce

Marcin Wilk
14.03.2013 14:18, aktualizacja: 14.03.2013 14:35

Użytkownicy zafascynowani nowymi telefonami Nokii teraz mogą w polskim sklepie nabyć muzyczne akcesoria, powstałe w wyniku współpracy Finów ze znanymi markami. Do wyboru mamy dwa głośniki, JBL PowerUP i JBL PlayUP, oraz bezprzewodowe słuchawki stereo Nokia Purity Pro od firmy Monster.

JBL PowerUP (MD-100W) to stacjonarny odtwarzacz stereo umożliwiający odtwarzanie muzyki przy jednoczesnym bezprzewodowym ładowaniu baterii. Urządzenie jest zgodne z telefonami w standardzie Qi i wyposażonymi w technologię NFC. Nawiązanie połączenia jest dziecinnie proste, wystarczy włączony telefon położyć na głośniku w określonej ramką strefie (technologia NFC pozwala w tym przypadku na komunikację z odległości 15 mm). Możliwa jest również transmisja dźwięku przez Bluetooth (do 10 metrów) oraz przez złącze audio 3,5 mm (kabel dowolnej długości :)). Głośnik ma wymiary 280x145x115 mm, waży ponad 1,5 kilograma i jest dostępny w trzech kolorach: białym, czarnym oraz charakterystycznym błękitnym, który z pewnością będzie pasował do świecących, designerskich wnętrz. Producent nie wspomina nic o możliwości zastosowania głośnika przy rozmowach jako zestaw głośnomówiący. Jego cena na razie odstrasza — wynosi 1199 złotych.

Obraz

Drugi głośnik, JBL PlayUP (MD-51W), to propozycja dla osób mobilnych, często słuchających muzyki poza domem. Podobnie jak w modelu wyżej, mamy do wyboru komunikację NFC, przy której sparowanie polega na dotknięciu głośnika telefonem Nokii, Bluetooth, oraz złącza audio 3,5 mm. Dźwięk z PlayUP (2.1 + EDR) emitowany jest we wszystkich kierunkach, można więc urządzenie postawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Głośnik może działać na wbudowanej baterii przez 10 godzin przy ustawieniu głośności na 60%. Urządzenie ma wymiary 118x118x128 mm, waży 760 gramów i jest dostępne w czterech kolorach: białym, czarnym, błękitnym i żółtym. W zestawie znajduję się też praktyczny futerał. Mniejszy głośnik, jak na mobilne akcesorium, również nie zachęca ceną — kosztuje 599 złotych.

Obraz

Ostatnią propozycją są słuchawki Purity Pro by Monster (BH-940), które na pewno przyciągną oko swoim oryginalnym wyglądem, doskonale pasującym do telefonów z linii Nokia Lumia z systemem Windows Phone. Słuchawki aktywują się po rozłożeniu, parują się z telefonem poprzez dotyk i bezprzewodowo odbierają odtwarzaną muzykę. Możliwa jest również komunikacja przy pomocy przewodu audio 3,5 mm w standardzie UHJ. Nokia Purity Pro zostały wyposażone w technologię Monster audio HD oraz funkcję aktywnego tłumienia hałasu (ANC), co pozwala im na uzyskanie bardzo dobrego dźwięku w każdych warunkach. Słuchawki ze względu na miękkie poduszki nauszne są wygodne i zapewniają komfort nawet kilkugodzinnego odsłuchu, można ich używać również do rozmów (funkcja Control Talk Universal). Bateria pozwala na całą dobę słuchania i rozmów lub na 7 dni czuwania. Do zestawu dołożono pokrowiec, który ułatwia bezpieczny transport i przechowywanie. Purity Pro mają wymiary 290x40x200 mm, ważą 180 gramów i kosztują 1199 złotych, co jest ceną adekwatną dla zaawansowanych słuchawek z aktywnym tłumieniem. Patrząc po cenie głośnika JBL, ta kwota musi być dla Nokii szczególnie ważna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)