Muzyka Google Play pozwala na darmowe wgranie aż 50 tysięcy utworów

Muzyka Google Play pozwala na darmowe wgranie aż 50 tysięcy utworów

Muzyka Google Play pozwala na darmowe wgranie aż 50 tysięcy utworów
Redakcja
26.02.2015 10:29

Google przygotowało miłą niespodziankę dla osób, które posiadają pokaźne zbiory muzyki i chciałyby móc uzyskiwać do nich dostęp do pośrednictwem chmury. W ramach usługi Muzyka Google Play możemy umieścić na serwerach firmy już nie 20, ale do 50 tysięcy własnych plików, a następnie odtwarzać je przy pomocy zarówno przeglądarki jak i aplikacji mobilnych. Usługa jest udostępniana za darmo.

W połowie ubiegłego roku Google postanowiło nadrobić zaległości i wreszcie uruchomiło w Polsce swoją serwis Muzyka Google Play. Usługa ta podobnie jak Spotify, Deezer czy WiMP pozwala na strumieniowanie muzyki i za opłatą 19,99 zł na miesiąc otrzymujemy dostęp do ponad 30 milionów utworów. Nie musimy jednak płacić ani złotówki, aby wgrywać własne utwory: obecnie każdy może przesłać maksymalnie 50 tysięcy własnych plików muzycznych, a następnie odtwarzać je zarówno za pomocą przeglądarki internetowej jak i aplikacji mobilnych na różnych platformach. Jest to godna rozważenia opcja dla osób, które nie chcą płacić subskrypcji, posiadają już dużą bazę muzyki na komputerze, a także chcą uzyskiwać do niej dostęp niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdują.

Obraz

Serwis jest dedykowany dla muzyki, automatycznie kataloguje więc wszystkie przesłane przez nas utwory opierając się na metadanych plików, pozwala ponadto na tworzenie własnych list odtwarzania. Wgrane na serwery pliki stanowią także kopię zapasową, bo w każdej chwili możemy je pobrać. Oferta wygląda atrakcyjnie nie tylko ze względu na pojemność konta, ale również liczbę obsługiwanych formatów i maksymalne rozmiary plików. Każdy z nich może mieć do 300 MB, teoretycznie możemy więc umieścić w chmurze ponad 14 petabajtów muzyki. Usługa obsługuje pliki w formatach MP3, AAC, WMA, FLAC, OGG a także ALAC. Fani plików korzystających z kompresji bezstratnej mogą być jednak nieco zawiedzeni, bo Google automatycznie konwertuje pliki do MP3 o szybkości transmisji 320 kb/s – dla niektórych bardziej wyczulonych użytkowników może to być wartość niewystarczająca, choć konkurencyjne usługi strumieniowania zapewniają podobną jakość odtwarzania.

Do używania serwisu potrzebna jest przeglądarka Google Chrome, w przeciwnym wypadku użytkownik musi pobrać i zainstalować aplikację Menadżer muzyki przygotowaną przez firmę Google, która pozwali na wgranie muzyki. W przypadku platform mobilnych do dyspozycji mamy oficjalną aplikację dla platform Android oraz iOS. Użytkownicy Windows Phone również mają w czym wybierać, bo odpowiednie funkcje zapewniają aplikacje nieoficjalne, a wśród nich bardzo udany Player for Google Play Music. Wszystkie z nich znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)