[MWC 2015] BlackBerry zamierza walczyć atrakcyjnym cenowo modelem Leap

Strona główna[MWC 2015] BlackBerry zamierza walczyć atrakcyjnym cenowo modelem Leap
03.03.2015 17:35
[MWC 2015] BlackBerry zamierza walczyć atrakcyjnym cenowo modelem Leap
bDUcjYna

Firma BlackBerry na targach MWC zaprezentowała nowy smartfon. Tym razem zrezygnowała z fizycznej klawiatury i postawiła wyłącznie na dotykowy wyświetlacz. Nie dostaliśmy najwydajniejszego procesora, ale w zamian otrzymaliśmy długi czas pracy na baterii oraz atrakcyjną cenę.

bDUcjYmt

BlackBerry ostatnio nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku smartfonów. Jednak nie zamierza odpuszczać walki. Po wyposażonym w kwadratowy ekran modelu Passport, prezentuje kolejne urządzenie, które nie wyróżnia się specyfikacją, ale może okazać się świetną alternatywą dla Androida i Windows Phone. Tym razem do obsługi posłuży nam wyłączenie dotykowy ekran.

350132165297857993

Nowy smartfon BlackBerry został nazwany Leap. Dostajemy 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli, która obecnie nie jest niczym szczególny. W flagowych modelach konkurencji znajdziemy już ekrany Quad HD (2560 x 1440), chociaż aż tak wysoka rozdzielczość jest bardziej wadą niż zaletą. Natomiast 1280 × 720 pikseli przy 5-calach sprawdzi się naprawdę dobrze. We wnętrzu nie znajdziemy specyfikacji godnej flagowca, sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz. Dostajemy również 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, którą w razie potrzeby rozszerzymy za pomocą karty microSD, maksymalnie o kolejne 128 GB. Główna, umieszczona z tyłu kamera umożliwia robienie zdjęć o rozdzielczości 8 MP i nagrywanie filmów w Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Kamera umieszczona na froncie, tuż nad wyświetlaczem ma 2 MP i nagrywa filmy w HD.

bDUcjYmv

Model Leap został wyposażony w akumulator o pojemności 2800 mAh, który według BlackBerry ma zapewnić nawet 25 godzin intensywnej pracy, co można uznać za bardzo dobry wynik. Nie będziemy musieli pamiętać o codziennym podłączaniu do ładowarki. Wśród dostępnych modułów znajdziemy Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth w wersji 4.0 oraz LTE. Leap nie należy do najsmuklejszych na rynku, dokładne wymiary wynoszą 144 × 72,8 × 9,5 mm i waży on 170 gramów. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego BlackBerry OS w wersji 10.3.1.

You are a Start Up. Be ready with the all new BlackBerry Leap

Pod względem wyświetlacza i wydajności nowy smartfon BlackBerry to średnia półka. Jednak jego zaletą może okazać się cena, kosztuje on bowiem 275 dolarów. Urządzenie na sklepowych półkach ma pojawić się w kwietniu tego roku.

BlackBerry Leap to z pewnością warta uwagi alternatywa dla Androida i Windows Phone, zwłaszcza dla rozwiązań biznesowych. Możliwe, że pozwoli on firmie odzyskać chociaż część udziałów, na co liczymy. Rosnąca dominacja Androida nie wpływa pozytywnie na rynek, a konkurencja zawsze jest mile widziana.

Udostępnij:
bDUcjYnr