MacOSProgramowanieInne programy dla programistówMySQL Workbench

MySQL Workbench8.0.23

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MySQL Workbench to narzędzie do zarządzania i modelowania baz danych MySQL. Za jego pomocą można edytować konfigurację serwera i jego komponentów, a także zaprojektować i stworzyć schematy (wizualne reprezentacje tabel, widoków itp.) nowych baz danych, wykonać dokumentację istniejących oraz zapewnić wsparcie przy procesach migracji do MySQL.

Główne cechy narzędzia to oparcie o silnik graficzny OpenGL, wsparcie dla procesów reverse-engineeringu i synchronizacji baz danych, możliwość generowania skryptów SQL, przeglądowy tryb pracy w którym cały model bazy jest prezentowany w jednym przekrojowym widoku, wsparcie dla projektowania baz na poziomach koncepcyjnym, logicznym i fizycznym, rozszerzalna architektura, eksport modelu jako skryptu SQL typu CREATE, import i eksport modeli DBDesigner4, wizualna reprezentacja tabel, widoków, procedur wbudowanych oraz funkcji oraz pełne wsparcie dla możliwości MySQL 5.

Aplikacja łączy możliwości nierozwijanych już narzędzi dostępnych niegdyś w ramach MySQL GUI Tools. W MySQL Workbench znajdziemy więc funkcjonalność między innymi MySQL Administrator i MySQL Query Browser. Pomimo tego, że w niektórych wersjach zdarzają się problemy ze stabilnością aplikacji, to jednak nadal jest to najlepsze narzędzie dla administratora, jak i programisty MySQL, pozycja obowiązkowa dla każdego środowiska wyposażonego w serwer MySQL.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań162
Data aktualizacji18 sty 2021
Rozmiar pliku106.25 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)