MyWinLocker i VidCoder - nowości w dobrychprogramach

MyWinLocker i VidCoder - nowości w dobrychprogramach

27.02.2011 15:20, aktualizacja: 27.02.2011 15:32

W minionym tygodniu baza oferowanego przez nasz portal oprogramowania poszerzyła się o kilka nowych pozycji. Podobnie jak miało to miejsce już wcześniej, wybraliśmy dwie najciekawsze aplikacje, które chcielibyśmy Wam zarekomendować. Przy ich użyciu łatwo zabezpieczymy poufne dane na naszym komputerze, a także zgramy filmy z płyt DVD i Blu-Ray na dysk naszego komputera.

Pierwszy z programów, który chcielibyśmy przybliżyć w tym tygodniu nosi nazwę MyWinLocker. Pomimo, iż narzędzie jest płatne, a udostępniona wersja testowa pozwala na korzystanie z niego przez 60 dni, to warto się mu bliżej przyjrzeć. Przemawia ku temu prostota i wygoda obsługi, połączone z dużą skutecznością działania. Program pozwala szyfrować i deszyfrować wybrane pliki, a także umieszczać je wirtualnym dysku Yo-Safe, który pozostaje w ukryciu przed potencjalnymi intruzami. Z jego pomocą stworzymy także samodeszyfrujące się pliki, które bezpiecznie udostępnimy znajomym i rodzinie. Narzędzie podczas pracy korzysta z zaawansowanego algorytmu szyfrującego AES.

Kolejnym programem godnym uwagi jest VidCoder. Umożliwia on zgrywanie filmów z nośników DVD i Blu-ray do plików w formacie MP4 lub MKV. Często wykorzystywany jest także podczas tradycyjnego procesu transkodowania wideo w popularnych formatach AVI, FLV itp. Program bazuje na narzędziu HandBrake, jednak nie wymaga jego instalacji. Poza bogatą funkcjonalnością oferuje również prosty i przyjazny interfejs graficzny, którego obsługa nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom. Z pomocą VidCodera szybko zapiszemy na dysku filmy z płyt DVD i Blu-ray, wykorzystując przy tym istniejące lub zewnętrze napisy (wymagany jest format SRT). Proces konwertowania może być przerywany i wznawiany. Możliwe jest także generowanie krótkich klipów podglądowych.

Korzystając z okazji przypominamy o uruchomionym niedawno w naszym portalu dziale z aplikacjami online. Na jego łamach znaleźć można zarówno aplikacje, które mają swoje klasyczne odpowiedniki, jak i takie, które z uwagi na swoją specyfikę można znaleźć wyłącznie w chmurze. Zgodnie z zapowiedzią dział ten jest przez nas nieustannie rozwijany. Ostatnimi nowościami jest online'owy edytor rysunków technicznych AutoCAD WS, a także uznawana za najdokładniejszą, cyfrowa mapa Polski Targeo.

Najnowsza wersja programu MyWinLocker dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Szyfrowanie danych.

Narzędzie VidCoder pobrać można z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Obróbka i konwersja wideo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)