Na Facebooku trzeba będzie płacić za dostęp do grup – nowość już w testach

Na Facebooku trzeba będzie płacić za dostęp do grup – nowość już w testach

Na Facebooku trzeba będzie płacić za dostęp do grup – nowość już w testach
21.06.2018 12:38

Na Facebooku startują testy nowego rodzaju grup, które w założeniach mają cechować się wyższą jakością. Członkostwo będzie bowiem płatne, a pieniądze trafią do administratora grupy. Jeśli program pilotażowy zakończy się sukcesem, rozwiązanie zostanie wprowadzone do całego serwisu.

W oficjalnym wpisie czytamy, że Facebook jest świadomy jak duże znaczenie mają grupy. Tworzoną one bezpieczne i wspierające się społeczności. Wymagają jednak od administratorów poświęcenia czasu i energii, aby utrzymać wysoki poziom społeczności. Wielu z administratorów chciałoby więc otrzymać narzędzia, które pozwoliłoby na zbieranie środków na dalszy rozwój grup.

Dodatkowo wprowadzenie płatnych subskrypcji powinno zniechęcić do członkostwa użytkowników, którym może zależeć przede wszystkim na zmniejszeniu jakości grupy. Nie zawsze zamknięte grupy okazują się wystarczającym narzędziem, aby zablokować nieodpowiednie osoby. Nie są zbyt skuteczne na pierwszym etapie, czyli przyjęciu nowego użytkownika.

Obraz

Członkowie płatnych grup mogą korzystać z mobilnych aplikacji Facebooka w celu wnoszenia opłat. Funkcja dostępna będzie zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS-a. Z pewnością pojawi się opcja miesięcznych, regularnych opłat za członkostwo.

Obecnie Facebook w ramach programu testowego, który trafił do wybranych grup, chce zebrać opinie o nowym rozwiązaniu. Przed wprowadzeniem płatnych grup, pod uwagę zostaną wzięte informacje zwrotne pochodzące od administratorów oraz członków grup.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)