Na GOG.com jest już pierwszych 50 gier na Linuksa

Strona głównaNa GOG.com jest już pierwszych 50 gier na Linuksa
24.07.2014 18:48

GOG.com zaatakował kolejną platformę. Do sklepu trafiło dziś 50 tytułów dla Linuksa, mimo że zarząd zapowiadał dołączenie ich do oferty dopiero jesienią. Tym lepiej dla nas. W końcu dystrybucja gier dla Linuksa jest bardzo wysoko na liście życzeń użytkowników GOG.com.

bDXNhnpN
350110596190070217

W kolekcji gier znalazły się tytuły stare i nowe, przy czym należy mieć na uwadze fakt, że niektóre są dostępne na ten system po raz pierwszy. Niemożliwym jest przejście obojętnie obok linuksowego debiutu kilkunastu gier. Są to między innymi Bloodnet, FlatOut, Pinball World, Sid Meier's Covert Action czy Sword of the Samurai.

Jakby tego było mało, jeszcze przez 4 dni trwa specjalna promocja, w ramach której wiele tytułów można kupić w obniżonej cenie.

bDXNhnpP

Na stronach gier można znaleźć informację, że są one dostępne dla Ubuntu 14.04 LTS i spokrewnionego z nim Minta 17, dla nich też będzie świadczone wsparcie techniczne. To jednak nie oznacza, że na innych dystrybucjach nie ma sensu korzystać ze sklepu. Zarówno gry przygotowywane dla Linuksa przez twórców, jak i te przystosowane do działania na Linuksie przez zespół GOG.com, będą sprzedawane również w postaci niezależnych od systemu archiwów (.tar.gz)… oczywiście bez DRM.

Pierwsza pięćdziesiątka z ponad stu zapowiadanych tytułów została udostępniona przed czasem, gdyż infrastruktura jest już gotowa, wsparcie techniczne zostało przeszkolone, a gry przygotowane do dystrybucji. Nie było więc żadnego powodu by zwlekać do października.

Udostępnij:
bDXNhnqL