Nadchodzi OnePlus TV – producent smartfonów chce wkroczyć na rynek telewizorów

OnePlus chce wkroczyć na rynek telewizorów (depositphotos)
OnePlus chce wkroczyć na rynek telewizorów (depositphotos)
Oskar Ziomek

17.09.2018 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma OnePlus przygotowuje dla wszystkich niespodziankę. Producent znany dotychczas z tworzenia wyłącznie smartfonów i podstawowych akcesoriów, planuje rozszerzyć swoją działalność i od przyszłego roku zaistnieć także na rynku związanym z telewizorami. Nowe urządzenie będzie nosić nazwę OnePlus TV, a pierwsze informacje o nim pojawiły się na oficjalnym forum OnePlusa, gdzie zamieścił je Pete Lau, dyrektor generalny firmy.

Podsumował on dotychczasowe działania i towarzyszący im szybki rozwój, przypominając, że przez 5 lat istnienia, na rynku pojawiło się 8 smartfonów OnePlusa oraz bazujący na Androidzie system OxygenOS. Teraz firma chce rozwijać się dalej i dostrzega duży potencjał w technologii 5G oraz sztucznej inteligencji, które mają ułatwić codzienne życie w ciągu kolejnych pięciu lat. OnePlus dzieli przy tym codzienność użytkowników na cztery główne etapy: dom, pracę, dojazdy oraz szerzej rozumiany czas w ruchu.

„Nasz następny krok naprzód”, źródło: OnePlus.
„Nasz następny krok naprzód”, źródło: OnePlus.

Zdaniem firmy to ta pierwsza kategoria aktualnie czerpie najwięcej korzyści z nowych technologii i dlatego do jej rozwoju chce się przyczynić również OnePlus. Chcemy wprowadzić środowisko domowe na wyższy poziom inteligentnej łączności. Aby to osiągnąć, tworzymy nowy produkt z typowymi cechami flagowców OnePlus: najlepszym wzornictwem, jakością obrazu i wrażeniami dźwiękowymi (...) Nazywamy go: OnePlus TV. Uważamy, że Twój telewizor ma potencjał, by być czymś znacznie więcej, niż odbiornikiem, na którym oglądasz swoje ulubione seriale – czytamy we fragmencie wpisu na forum.

Choć informacje zamieszczone na forum przez szefa OnePlusa nie były jednoznaczne, czy mowa jest o nowym telewizorze, czy też dostawce podobnej choćby do popularnego Xiaomi Mi Boksa, to dodatkowe informacje dostarczone przez serwis Business Insider rozwiewają wątpliwości. Lau potwierdził bowiem w wywiadach, że mowa o telewizorze, który z czasem będzie stawał się coraz bardziej smart dzięki aktualizacjom oprogramowania. To będzie proces, który przebiega krok po kroku. To nie będzie coś, co jest doskonałe, kompletne i rewolucyjne od samego początku... – dodaje prezes.

Wszystko wskazuje na to, że urządzenie zostanie wyposażone w jakąś formę głosowego asystenta, którego funkcjonalność ma być zbliżona choćby do możliwości Asystenta Google. Dokładna data premiery OnePlus TV nie została jeszcze określona, ale firma ma nadzieję pokazać nowy sprzęt już w przyszłym roku. Wyraźnie zaznacza się przy tym, że prace są co prawda na wczesnym etapie, ale decyzja o stworzeniu nowego urządzenia została już zatwierdzona i nowy sprzęt na pewno powstanie. Tymczasem zainteresowani nowościami OnePlusa na rynku smartfonów powinni zainteresować się także nadchodzącą premierą modelu 6T. Będzie to pierwszy smartfon tego producenta wyposażony w czytnik linii papilarnych ukryty za ekranem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)