Nadzieje na iPhone'a SE 2 nie gasną. Apple ma pokazać smartfon z ekranem mniejszym niż w XS

Apple może pokazać smartfon z mniejszym ekranem niż w XS (depositphotos)
Apple może pokazać smartfon z mniejszym ekranem niż w XS (depositphotos)
Oskar Ziomek

02.04.2019 16:45, aktual.: 02.04.2019 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W internecie pojawiają się interesujące informacje dotyczące nadchodzących modeli iPhone'ów. Co ciekawe, więcej emocji od spekulacji o najbliższych premierach, budzą doniesienia dotyczące modeli, których pojawienie się na rynku planowane jest na drugą połowię 2020 roku. Okazuje się bowiem, że Apple może wówczas pokazać iPhone'a, który zostanie wyposażony w stosunkowo niewielki wyświetlacz – mniejszy od tego, który znamy z iPhone'a X czy XS.

Informacje pochodzą z serwisu DigiTimes, gdzie zwrócono uwagę, iż w 2020 roku Apple pokaże światu trzy iPhone'y z ekranami o przekątnych kolejno 5,42, 6,06 oraz 6,67 cala. O ile coraz większe wyświetlacze w topowych modelach nie są dla nikogo zaskoczeniem, to mniejszy ekran najmniejszego modelu jest już pewną ciekawostką i dla wielu osób może się okazać decydującym czynnikiem w kwestii zainteresowania ewentualnym zakupem.

Od lewej: iPhone XS, iPhone 7 oraz iPhone SE, porównanie rozmiarów z zachowaniem proporcji z PhoneArena.com.
Od lewej: iPhone XS, iPhone 7 oraz iPhone SE, porównanie rozmiarów z zachowaniem proporcji z PhoneArena.com.

Warto bowiem przypomnieć, że ze współczesnych modeli iPhone'ów w ofercie (XS, XS Max oraz XR), najmniejszy ekran ma model XS, a jego przekątna wynosi 5,8 cala. Jeśli zgodnie z doniesieniem, w 2020 roku któryś z modeli zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,42 cala, przy obecnych proporcjach będzie to oznaczało ekran o wysokości około 12,5 centymetra, czyli niewiele większej niż obudowa iPhone'a SE.

Gdy dodamy do tego modne, niewielkie ramki, może się okazać, że finalny produkt okaże się mniejszy od iPhone'a 7 lub 8 i w praktyce będzie wyczekiwanym następcą wspomnianego, niewielkiego modelu SE. Co więcej, jak wynika z informacji w serwisie DigiTimes, ekrany we wszystkich iPhone'ach w 2020 roku będą modelami OLED. Wszystko wskazuje na to, że producentem będzie Samsung lub LG. Warto dodać, że ewentualna nazwa "SE 2" jest na tym etapie umowna – wcześniej spekulowało się bowiem także, iż nowy model mógłby zostać nazwany "X Mini".

iPhone'y w 2019 roku bez nowych ekranów

Warto dodać, że to samo źródło wspomina także o iPhone'ach spodziewanych w 2019 roku. Doniesienia wskazują, że w tym przypadku Apple zdecyduje się pozostać przy bieżących rozmiarach wyświetlaczy oraz technologiach ekranów. Nowa generacja iPhone'a XR miałaby więc nadal oferować jedynie wyświetlacz LCD, niewykluczone że w takiej samej, stosunkowo niskiej rozdzielczości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)