Najnowsza aktualizacja Xboksa One już jest, firmware 2.0 dla PlayStation 4 w drodze

Najnowsza aktualizacja Xboksa One już jest, firmware 2.0 dla PlayStation 4 w drodze

Najnowsza aktualizacja Xboksa One już jest, firmware 2.0 dla PlayStation 4 w drodze
17.10.2014 12:39

Mija niemal rok od premiery Xboksa One oraz PlayStation 4 i poza grami, które zdążyły się na poszczególne platformy ukazać, konsole walczą także na regularnie dodawane opcje, wprowadzane wraz z kolejnymi aktualizacjami systemowymi. Sprzęt Microsoftu doczekał się wreszcie wypatrywanej od dawna nowej funkcjonalności, więc firma Sony również postanowiła przypomnieć, co w firmware 2.0 piszczeć niebawem będzie.

October Update for Xbox One Out Now

Jeżeli amerykańska konsola nie zechce pobrać poprawki automatycznie, należy przejść do ekranu aktualizacji w ustawieniach i uruchomić jej inicjalizację ręcznie. Nareszcie przypinanie z boku ekranów pomocniczych (tzw. snap) oraz pozbywanie się ich nie jest udręką, bowiem dwukrotne wciśnięcie podświetlanego loga na padzie daje dostęp do podręcznego menu zarządzania funkcją. Szybciej oraz łatwiej wywołuje się teraz listę przyjaciół, osiągnięć czy wiadomości. Znajomym dodatkowo poświęcono cały osobny ekran, gdzie od razu widać co robią, w jakie gry ostatnio grali, a pojawia się też tutaj element rywalizacji w postaci rankingu zdobytych w ostatnim czasie w tytułach punktów.

Doszły nowe funkcje przy używaniu SmartGlass na urządzeniach przenośnych, ale fani multimediów ucieszą się z możliwości odtwarzania plików MKV za pośrednictwem portu USB, a także po sieci, z uwagi na dodane wreszcie wsparcie dla DLNA. Korzystający z konsoli w tandemie z dekoderem rodacy uzyskują ponadto dostęp do OneGuide i wersji mini opcji, a więc w pewnym sensie menadżera ulubionych programów. Doszło też kilka pomniejszych poprawek, których pełna lista dostępna jest do wglądu dla ciekawych.

Obraz

Sony dokładnego dnia wypuszczenia firmware 2.0 dla PS4 nie podaje, za to przybliża, na co też tej jeszcze jesieni możemy liczyć. Podkreśla się możliwość odtwarzania muzyki (MP3, MP4, M4A oraz 3GP, jednak bez opcji zgrywania na dysk) z pamięci USB, opcję zmiany koloru tła w menu, liczne usprawnienia, jeśli o publikowanie własnych filmików w sieci chodzi, a także oglądanie strumieni wideo innych, podpowiadanie potencjalnych znajomych, przeprojektowany ekran aplikacji (który do tej pory zdążył się przecież mocno zaśmiecić) czy dodawanie do kolekcji gier rozdawanych w ramach abonamentu PlayStation Plus bez potrzeby ich ściągania. O ciekawie zapowiadającej się opcji dzielenia grami ze znajomymi na razie nic nowego nie ujawniono. Dalej więc czekamy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)